Het luidde als volgt: dan dient in de eerste plaats gezegd te worden, dat de naam van het spel 'association', hetwelk 'vereeniging' betekent, reeds aanduidt, hoe men slechts van samenspel resultaten kan verwachten. het elftal, dat steeds samen oefent is veel 'gevaarlijker'. Zoo schreef ons eerelid W. Muiier in zijn 'Athletiek en Voetbal'. Wij voegen hieraan toe, dat alleen door oefening en nog eens oefening goed samenspel verkregen wordt. Waar wij gemeend hebben in het belang der Vereeniging te handelen, door in te schrijven voor de eerste klasse competitie, daar staat het aan u, om door trouwe opkomst bij de oefeningen, te zorgen dat dit uit komen zal kunnen zijn der H.F.C. waardig. Vast besloten onze beste krachten aan den bloei der Vereeniging te wijden, doen wij vol vertrouwen een beroep op Uwe medewerking. Met vereende krachten moet het ons gelukken het hooge standpunt waarop de H.F.C. eens stond, te her overen. Dat zij zoo! HET BESTUUR Daaraan werd met vette letter toegevoegd: Komt allen Zondag te Heemstede, Introducées zijn welkom! En voorts werd aan het adres van de Adspiranten- Afdeling' nog opgemerkt: Het veld aan de Spanjaards - laan is weder beschikbaar. In hetzelfde seizoen werd een sierlijk rood en rond (als een voetbal) kaartje verspreid, waarop voor Zondag 29 April, 's namiddags 2 uur een voetbalwedstrijd werd aangekondigd, terrein aan de Spanjaardslaan, entree 2g cent. De keerzijde gaf de volgende nadere uitlegging: Zondag a.s. verdedigt de H.F.C. haar recht om in de eerste klasse competitie mede te dingen, tegen de Rotterdamsche Voetbalclub 'Rapiditas', kampioen der tweede klasse competitie. Zegt het voort! Overigens verliep dit jaar sportief niet zo best. Een hele reeks van nederlagen en twee wedstrijden verloren wegens niet opkomen. Maar op j November werd het nieuwe terrein aan de Spanjaardslaan ingewijd en hoewel de wedstrijd bij deze gelegenheid tegen Ajax met 3-0 werd verloren, was er veel publiek, dat overi gens alleen morele steun gaf, want de opbrengst ad 200,— werd afgedragen aan de Vereeniging Het Roode Kruis fen bate van de oorlog in Zuid-Afrika. Verder degradeerde de club naar de tweede klasse en op de algemene vergadering in September 1900 werd onder daverend applaus door alle aanwezige spelers verklaard, dat zij ook in die lagere afdeling voor de H.F.C. zouden blijven spelen. IN ENKELE WOORDEN De terreinen der H.F.C. Het eerst heeft de H.F.C. gespeeld in de Koekamp, dat is het terrein, dat nu omsloten wordt door het Frede- rikspark en het Sportfondsenbad Later kreeg men een terrein bij het Huis ter Cleve aan de Kleverlaan en daarna werd nog korte tijd gespeeld op het veld vóór de Cavalerie Kazerne. In 1893 werd het terrein naast het Clooster (Binnenweg, Heemstede) ter beschikking gesteld door Me vrouw H. Dolleman—Thierry de Bye. Kortgeleden hoorden wij van een der toenmalige bewoonsters van Het Clooster nog enige aardige bijzon derheden over deze periode: Er werd ook op een veld ernaast hockey gespeeld en af en toe, als er niet genoeg voetballers waren, leenden dezen enige hockeyers om mee te spelen. In deze tijd was het costuum blauwwit geblokt. Men ver kleedde zich in het logement op het Kerkplein en legde de overjassen wel langs de lijn. Na een match placht Pim Muiier zijn opwachting te maken bij Mevrouw Dolleman om haar zijn dank en respect te betuigen en meestal vergastte hij de aanwezigen dan op vlot en vaardig pianospel. En tenslotte, in het jaar 1899 trok de H.F.C. naar de Spanjaardslaan. 21

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 25