Dat het in het seizoen 1 gol/02 terug in de eerste klasse niet dadelijk zo best ging behoeft niet te verbazen. Het werd een moeizame strijd. De sterren van de toekomst speelden nog in de lagere elftallen. De twee Franckens en Ferry v. d. Vinne kwamen in het derde uit. Max Henny en Eddy Holdert opereerden nog in het tweede. Het eerste elftal werd voortdurend anders samengesteld, er zat geen verband in de voorhoede en er was vooral geen schutter. Het was een geluk, dat Vrouwe Fortuna zich toen ook al op voetbalvelden bewoog en de H.F.C. menig lonkje toewierp. In eigen huis werden 4 overwinningen en r gelijk spel bevochten, uit werden alle 7 wedstrijden verloren. Tenslotte kreeg de H.F.C. de voorlaatste plaats met nog geringer verschil op nummer laatst dan waarmee zij het jaar tevoren kampioen van de tweede klasse was geworden. Hetgeen de cijfers weer mogen bewijzen: H.F.C. 14 4 1 9 9 24—37 Ajax (L.) 14 4 1 9 9 24-39 Ook in die dagen werd er achter de lijnen al gehuiverd. Het verhaaltje over dit seizoen kan echter niet afgesloten worden zonder vermelding van een incident,dat ons ook heden nog een warm gevoel mag geven: Door een misverstand was H.V.V., de grote Haagse, niet naar de Spanjaardslaan gekomen voor de wed strijd tegen H.F.C. Voor de onzen werd een 4—0 overwinning genoteerd 'wegens niet opkomen'. Daarop steunde onze club de H.V. V. krachtig in haar pogingen om die wedstrijd later in het seizoen alsnog gespeeld te krijgen. Het bondsbestuur bleef echter onverbiddelijk. Gelukkig werd H.V.V. toch nog kam pioen met 24 punten uit 14 wedstrijden. Maar stel je voor, dat H.F.C. die 4 papieren goals in haar doelgemid- delde had moeten missen. Waarlijk, de brave Fortuna had goed gewerkt. H.F.C. I 1902/3 Zittend v.l.n.r.Rodrigues Pereira, Holdert, O. Menten, Henny, F. v. d. Vinne Staande v.l.n.r. Prins, Cheriex, A. v. Waveren, J. Snip en L. v. d. Vinne Geheel rechtsMartinus Loosjes Het seizoen 1902/03 bracht een splitsing in twee eerste-klasse afdelingen, een sterke en een zwakke. De onzen kwamen in de zwakke met Volharding, H.B.S., Hercules, Rapiditas en Quick (Amersfoort). Hetresul- taat was matig. De derde plaats werd veroverd met 9 punten uit 10 wedstrijden. In de sterke afdeling speelde o.a. Haarlem, dat op de vijfde plaats (uit 6) eindigde. Het werd bijzonder betreurd, dat door deze splitsing de plaatselijke wedstrijd kwam te vervallen, maar nu sprong de Haarlemse bond in de bres door het uitloven van een Gouden Ruit. Voor de strijd om dit kleinood moesten drie wedstrijden gespeeld worden voor de H.F.C. het veroverd had. Men had deze overwinning van 24

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 28