3° EDDY HOLDERT Speelde eerst in een van vele kleine jongensclubjes, die op slechte gelegen heidsveldjes hun voetbalvreugde zochten en ongetwijfeld ook vonden. Ging in 1898 naar de H.F.C. Werd via de grondige oefening onder leiding van Loosjes in korte tijd de goalgetter der H.F.C. Dertien goals uit de 25-0 tegen V.V.V. voor de beker, 64 in totaal in datzelfde seizoen. Schutter die practisch nooit een strafschop miste. Na zijn, door een geblesseerde knie, kortstondige spelers loopbaan nog van 1905^ tot 1913 een zeer ijverig en toegewijd bestuurslid. DE VAN DER VINNE'S Ferry, een zeer bijzondere linksbuiten in de eerste jaren van deze eeuw. Kwam in 1906 en 1907 viermaal in het Nederlands elftal uit, nadat hij daarvoor reeds enige malen was gevraagd, maar uit bescheidenheid bedankte. Dat tekende hem, maar kom daar nu eens om. Een verfijnd speler, die helaas spoedig zijn voetbalcarrière beëindigd zag door een in een wedstrijd tegen België in Antwerpen opgelopen kwetsuur. Lou, oudere broer van Ferry en niet zo vermaard. Heeft echter in de H.F.C. ruimschoots zijn sporen ver diend als centervoor en in de middenlinie. Van buitengewoon stevig postuur, waarvan hij echter nooit mis bruik maakte. IN ENKELE WOORDEN Julian en de terreinknecht Julian was de tweede oefenmeester der H.F.C. en nog wel een Engelse. Dat leverdeinden beginne weieens taalmoeilijkheden op, zij het dan niet in het volgende geval: Julian: Did you open the gate? Terreinknecht: Ja (met bevestigend hoofdknikken). Bestuurslid: Versta je dat Engels al zo goed? Terreinknecht: Ja, best, hij vroeg of ik de keet al open gegooid had. Bestuursvergadering Die bestuursvergadering in de tijd van M. Loosjes duurde wat lang. Een der jongste bestuursleden had, in verband met een schoolexamen, zijn vader beloofd, vroeg thuis te komen. Hij wilde nu de onmogelijkheid even aan zijn vader berichten. Tinus Loosjes geeft leiding in alles en dicteert: Beste Pa - De appel valt niet ver van de stam. De rest begrijpt u wel. Uw zoon K Bekerwinnaars Het H.F.C.-elftal, dat in 1913 op zo kranige wijze de Beker won, zag er als volgt uit: Doel: P. H. Kaars Sijpesteyn; achter: v. d. Nagel en Ben Verwey; midden: De Klerck, J. Verwey, Cees ten Cate; voor: Seignette, Van Delden, Jan Laan, Mannes Francken, Jacques Francken. In de eindstrijd werd D.F.C. met 4—1 verslagen. Jan Laan scoorde driemaal en Mannes Francken eenmaal. 1 H. F.C. -stijl Toen de H.F.C. in 1904 te Duisburg een wedstrijd tegen de Sport Club Preussen speelde, oordeelde de Neue Sportwoche als volgt over het spel der onzen in deze met 4-1 door hen gewonnen partij Das Spiel der Hollander war, wie wir es bis jetzt noch immer von ihnen gewohnt sind, ausserst vornehm und fair, und der Eindruck, den die Haarlemer bei den zahlreichen Zuschauern hinterlassen haben, ist der denkbar günstigste.

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 34