Nog eens uit oude dozen puur. Steeds maar maakte dat bekertje de ronde langs onze elftalgenoten en in Zwolle was de fles leeg. Ter verdrijving van de dorst begaf genoemde speler zich aldaar op het perron. Twee flesjes bier werden door hem ingeslagen. Hij wilde ze in de zakken van zijn regenjas steken, doch kon de juiste richting niet meer vinden en kletterend stortten ze te pletter. Tijd om nieuwe voorraad te kopen was er niet en ietwat doezelig bereikte ons gezelschap omstreeks het middernachtelijk uur onze goede stad. C. L. v. L. Wij gaan door met een gevarieerde greep zo hier en daar. Haarlems Dagblad schreef in een verslag van de wedstrijd H.F.C.-Velocitas, gespeeld op 14 October 1901, toen de H.F.C. weer gepromoveerd was o.a.: Het spijt ons te moeten constateeren, dat onder 't publiek eenige onhebbelijke individuën waren, die zich niet ontzagen over 't ijzerdraad van het veld te klimmen en de liederlijkste taal uitsloegen. Het is wel treurig, dat men geene maatregelen tegen dergelijke personen schijnt te kunnen nemen.' In 1903 zond het bestuur een keurig blauw kaartje rond, bedoeld om het bezoek aan de wedstrijden te stimu leren. Het was, wat men noemt een gerichte reclame, in de bewoordingen: Het Bestuur der Haarlemsche Football Club heeft de eer de Heer met zijne dames uit te noodigen tot bijwoning van een der wedstrijden in het seizoen 1903/04, op haar terrein aan de Spanjaardslaan te houden. Op de keerzijde een opsomming van de thuiswedstrijden van het eerste en tweede elftal, tussen 11 October en 13 December 1903. In 1904 werd het 25-jarig bestaan feestelijk gevierd, o.a. met onderlinge wedstrijden op 18 September. De uitslag van deze wedstrijden hebben wij in de ons gezonden stukken aangetroffen. Het was een zeer gevarieerd programma in zeven afdelingen, te weten: 1. Doeltrappen; 2. Drijven tusschen twee evenwijdige lijnen; 3. Touwtrekken seniores en juniores; 4. Estafette wedloop; 5. Zig-zag drijven; 6. Gymkhana races be staande uit kruiwagen rijden, zakloopen, mastklimmen, hinderniswedloop; 7. Gecostumeerde wedstrijd. Wij vonden onder de uitslagen de namen van ons nog zeer bekende figuren, maar het zou ons te ver voeren die te vermelden. Slechts één uitzondering moeten wij maken: A. H. G. Fokker, die later zulk een wereld roem als vliegtuigbouwer zou verwerven, verwierf de tweede prijs in het zaklopen, de derde in de hinder niswedloop en de vierde in het mastklimmen. Wij vonden ook nog het nummer van de Sportkroniek van 15 September 1904 en daarin een uitvoerig relaas over het zilveren jubileum der H.F.C. Maar daarover willen wij het hier niet hebben, wel over een tekening die in dit zelfde nummer op het verhaal over onze club volgt. Op deze tekening namelijk ziet men onder de kop: 'Ontboezeming van een voetballer in September' de figuren van een voetballer en een cricketer. En de voetballer zegt volgens het onderschrift tegen de cricketer 'Of je nooit weggaat.' Wel, wel, de voetballers hebben dan sindsdien wel grondig revanche genomen. Op 9 Mei 1907 (Hemelvaartsdag) is de wedstrijd Nederland-België op ons terrein aan de Spanjaardslaan gespeeld. Nederland won toen met 7-0 en Mannus Francken was met drie doelpunten op 'zijn eigen veld' topscorer. De entreeprijzen bij deze interlandwedstrijd waren blijkens een reclameplaat, die wij vonden: Gereserveerde tribune ƒ1,50, vooruitgenomen 1eerste rang 75 ct. (50 ct.)tweede rang 50 ct.(2jct.). Tja, dat is 47 jaar geleden. Op 17 November 1906 richtten twaalf dames een in keurig schoonschrift op zeer zwaar papier geschreven brief aan de H.F.C. van de volgende inhoud: 'Als uiting van haar groote ingenomenheid met de oprichting van eene tribune op het terrein aan de Spanjaardslaan, bieden ondergeteekenden, allen trouwe bezoeksters der matches van de Haarlemsche Football Club, deze vlag aan het Bestuur der Club aan. Moge zij nog lang getuige zijn van den bloei der H.F.C.' En alle 12 dames hadden dit stuk ondertekend. Lest best en hiermede mogen wij besluiten. Wij zullen de secretaris op dit gebied niet meer lastig vallen. Er zijn grenzen, ook aan onze snuffelcapaciteit. 32

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 36