_.otsy, aan wiens energie en door- de gratis. Kom daar nu eens om. De grote man van 'Het Boek' was Karei zettingsvermogen wij dit fraaie werk te danken hadden. Om op de voetballerij zelf terug te komen, het seizoen 1919—1920 bracht dan de gevreesde debacle. Het eerste was geen schaduw van wat het eens geweest was en de ene nederlaag volgde op de andere. Met slechts 14 punten uit 22 wedstrijden eindigden wij op de onderste plaats en automatische degradatie naar de toen maals bestaande 'overgangsklasse' was ons lot. jan Laan had wegens een onwillige knie zijn voetbalschoenen aan de wilgen moeten hangen, Nico Bouvy leed aan hetzelfde euvel. Jonge spelers als Wim en Hrnst Reydon, Arie v. Beekum en Frits Engel misten routine. De vroegere steunpilaren Jo en Ben Verwey, Dick Sigmond en Roe Sypesteyn konden het zaakje niet redden en zo was ons lot beslist. Het volgende seizoen 1920-1921 maakten wij het nog bonter. Enkele gelijke spelen konden wij nog wel be halen, maar daarmede hield het dan ook op. Overwinningen kwamen niet voor. Ben Verwey vertrok naar Amerika. Voor de buitenstaanders had H.F.C. al afgedaan, het zou dezelfde weg opgaan als R.A.P., P.W. en zoveel andere oude clubs. Geen wonder, met slechts 7 punten eindigde H.F.C. ook dit seizoen onderaan en degradatie naar de tweede klas was een feit geworden. Een actie om het beroepsvoetbal in Nederland in te voeren, verslond ko lommen druks, ook in de H.F.C.-er. Op den duur gaf deze beweging aanleiding tot het oprichten van de 'Nederlandse Corinthians', welke vereniging zichten doel stelde het amateurvoetbal onder de beter gesitueerden te bevorderen. Ben Verwey vertrok naar Amerika Het seizoen ip2i l<)22 Zo diep waren wij dus gezonken, voorjaar 192 1Een eerste elftal, dat er maar heel weinig van terecht bracht, dat nu ook al Roe Sypesteyn en Peddy Francken door vertrek naar het buitenland moest missen. Slechts een geweldig enthousiasme en ijzeren wilskracht konden hier redding brengen en Karei Lotsy en Nico Bouvy zijn degenen geweest, die dat hebben opgebracht. Karei overstelpte iedereen met brieven, aansporend zich tenvolle voor de 'Good Old' te geven. Nico nam de leiding op zich van de training. Ajax stond haar trainer Reynolds op enkele zomer avonden af en Reynolds was een trainer, zoals wij er niet veel op onze velden gezien hebben. Weliswaar keerde Sigmond terug tot zijn oude liefde D.F.C., maar voor hem kregen wij Frits Kuipers, die Quick, Nijmegen verruilde voor het volgens velen tot ondergang gedoemde H.F.C. Een nieuwe frisse geest was over de club gevaren en iedereen was erdoor aangestoken. En zo gebeurde het, dat, toen ons eerste 2 October uit tegen Alcmaria Victrix moest spelen, heel H.F.C. meetrok. Wij wonnen met 6—1, de eerste competitie-overwinning na H/2 jaar. Het elftal, dat dit fraaie begin boekte, zag er als volgt uit: Th. Kreek L. Bijvoet L. Tancrelle J. Lamp F. Kuipers W. Reydon H. Engel D. Miezérus N. Bouvy A. v. Beekum F. Engel In deze wedstrijd bleek duidelijk, welk een schitterende aanvoerder wij in Frits Kuipers gevonden hadden. Nico Bouvy waagde het er weer op, met geweldige verbanden om zijn zwakke knieën en was de ziel van de aanval. Van Alkmaar begint de victorie zegt men en voor ons eerste bleek dat volkomen juist. Met slechts 1 3Ï

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 39