nederlaag en gelijke spelen beëindigden wij het seizoen. Met 29 punten uit 18 wedstrijden hadden wij een voorsprong van 6 punten op no. 2, Z.V.V. en automatische promotie naar de 'Overgang' was onze beloning. Doch wij waren er nog niet. Wel was de overgangsklasse weer bereikt, doch wij moesten nog één trap hoger op en wel naar de ie klas terug. Deze tweede promotie zou het seizoen 1922—1923 brengen, dat was onze wil en onze vaste overtuiging. Het vorig seizoen reeds had Wouter Cohen Tervaert onze gelederen weer versterkt, helaas zouden we weldra Louis Tancrelle moeten verliezen. Ben Verwey was echter weer terug, tenminste hij zat nu ergens in Duitsland. Geen nood, elke Zondag kwam hij over, soms op het laatste nippertje en speelde zijn partijtje. En hoe! Zijn aanwezigheid reeds, zijn persoonlijke invloed en voorbeeld, alsmede het vertrouwen, dat hij in het elftal bracht, zijn schitterende spel tenslotte als back waren voor H.F.C. van onschatbare waarde. Zonder de velen, die het hunne hebben bijgedragen tot de herleving van de 'Good Old zowel binnen als buiten het veld, te kort te doen, hebben wij de opbloei toch wel in de eerste plaats te danken aan het grote viertal Lotsy-Bouvy-Kuipers-Verwey. Ons Eerste in het seizoen 1921/2. Promotie naar de overgangsklasse. Staande r. I. n. r.W. Cohen Tervaert, B. Zwang, L. Bijvoet, Nes Kervel, N. Bouvy, Th. W. Kreek, A. v. Beekum en F. C. Kuipers. ZittendD. Miezérus, Joh. Lamp en W. Reydon. Na enige overwinningen en een paar gelijke spelen gaf een stevige j-i nederlaag tegen V.U.C. uit ons een waarschuwing, de zaken niet te gemakkelijk op te vatten. Stormvogels lag bovendien op de loer om ons de eerste plaats af te snoepen. Na 19 wedstrijden (nog 3 te spelen) hadden wij 1 verliespunt minder dan Stormvogels en 2 minder dan Excelsior. De grote match tegen de IJmuidenaren was echter juist onder groot enthousiasme met 6-y gewonnen en de drie volgende ont moetingen leverden weinig moeilijkheden op. Onze tweede achtereenvolgende promotie was een feit ge worden. Was het wonder, dat van alle zijden huldebetuigingen binnenkwamen? Wij waren trots op onze mannen, die op zo eervolle wijze in twee jaar tijds het eerste-klasseschap heroverd hadden, een prestatie, die ongeëven aard was en ook nooit geëvenaard werd. Karei Lotsy, die in April als bestuurslid aftrad, werd tot Erelid benoemd. Was ooit een onderscheiding meer verdiend? De goalgetters waren Arie van Beekum en Dick Miezérus geweest met resp. 24 en 17 doelpunten. De grote factor echter, die het succes had bewerkt, was de uitstekende geest in het elftal. Deze was het, die het team tot zo grootse daden in staat stelde. 36

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 40