I Januari had nog een belangrijk feit plaatsgevonden: de eerste wedstrijd van H.F.C. tegen de Oud- Internationals, de eerste van een vrijwel onafgebroken reeks. Een wedstrijd, die tot op de huidige dag de volle belangstelling heeft van de voetballiefhebbers in den lande, die het publiek in drommen naar de Spanjaards laan doet trekken en waarin wij steeds weer genieten van de tactiek en kunde van hen, die eens ons land in interlandwedstrijden vertegenwoordigden. Curiositeitshalve geven wij hieronder de opstelling van deze eerste wedstrijd H.F.C.-Oud-Internationals. Oud-Internationals Göbel T. Kessler Otten B. Verwey D. Lotsy Arn. Hörburger Lefèvre Houtkooper D. Kessler Thomee Groosjohan Zwang v. Beekum J. Bulder Miezérus E. Reydon (Be Quick, gast) W. Reydon Kuipers Cohen Tervaert H. Tetzner Kervel (Be Quick, gast) H.F.C. E- Kaars Sypesteyn Met 4—1 wonnen de onzen, doch is de uitslag niet van minder belang? Wat zich na de wedstrijd bij Brink- mann en elders afspeelde, kunnen wij ons ook nu nog best voorstellen. Zou er op dit punt wel iets veranderd zijn in al die jaren? Het seizoen 1923-1924 Ons weder optreden in de eerste klas was niet onfortuinlijk. Met 19 punten uit 18 wedstrijden eindigden wij op de ^de plaats met clubs als Ajax, H.V.V., R.C.H. onder ons. Toch zag de toekomst er weer donker uit, want een geweldige aderlating moest het eerste ondergaan. Nico Bouvy en Wim Reydon vertrokken naar het buitenland, terwijl Ben Verwey en Frits Kuipers het voetballen eraan moesten geven. Zo dienden wij ons wel heel ernstig voor te bereiden op het seizoen 1924—192 y. Doch alvorens tot dit seizoen over te gaan memoreren wij nog een Zwitserse tour van ons eerste, dat versterkt was met de Be Quicker Sissingh, en het kampioenschap van ons 2de elftal van de reserve ie klasse. De spelers, die tot dit succes het meest hebben meegewerkt, waren: De Jonge Dirken Adelink Eldering Reuvekamp Gille J. Lamp Seignette G. Daniels v. Beem H. Engel F. Engel In April 1924 werd John van Eeghen in het Bestuur gekozen. Lid van dit hoogste college is hij thans met meer, doch als lid van de Elftalcommissie speelt hij nog steeds een belangrijke rol in onze vereniging. Ver geten wij vooral niet het jeugdwerk, waartoe hij de stoot gegeven heeft. Een groot H.F.C.-er! Thans het seizoen 1924—1925 Het werd een spannende strijd met verenigingen als Quick (den Haag), A.S.C. en Unitas om de laatste plaats te ontlopen. Quick werd tenslotte het kind van de rekening met 12 punten uit 18 wedstrijden, terwijl wij met 1 j punten op de 7de plaats eindigden. Veel belangrijke feiten heeft dit seizoen niet opgeleverd. Ons doel werd op onvolprezen wijze verdedigd door v. d. Meulen, terwijl wij als oud-gedienden terugzien Nes Kervel, Wouter Cohen Tervaert, Ernst Reydon, Arie van Beekum en Dick Miezérus. Met Steehouwer, Jaap dé Koningh, Reuvekamp Gille en Eysvogel brachten wij lang geen gek team op de been. Het mooiste wapenfeit was de 6-0 overwinning op Haarlem, waarmee wij het seizoen (onder de ogen van Mannes Francken) begonnen. Onze jeugd smaakte het genoegen op ons eigen veld het Corinthian Juniores Tournooi te winnen. Aan voerder was Henk v. d. Berg, allen heden nog wel bekend. De Corinthians zijn reeds'lang ter ziele, maar het jaarlijkse tournooi 'De Acht' houdt de traditie van hun Juniores-tournooien reeds vele jaren hoog en even zoveel jaren slaan onze jongens hier een uitermate goed figuur. 37

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 41