maakte schrijver dezes onder een heerlijk voorjaarszonnetje een schaatstochtje over de bevroren singels en het Spaarne, terwijl hij s middags getuige was van de overwinning op Ajax (2-1), de eerste wed strijd in het nieuwe jaar! Ernst Reydon verloren wij in de loop van het seizoen. Jarenlang behoorde hij tot onze beste spelers, zowel in de voorhoede als in de halflinie. Vooral in technisch opzicht blonk hij uit. Ook Piet en Chris van Houten verdwenen van het toneel. Jaren later repatriëerde eerstgenoemde voor goed en thans zwaait hij reeds jaren de scepter op de hem eigen wijze over onze Good Old. De lagere elftallen deden het maar matig. De meesten speelden hun competities niet uit, met het oog op het vergevorderde seizoen een wijs besluit. Al met al konden wij ons met een gerust hart op ons Gouden Jubileum concentreren en op de feesten, hieraan verbonden. Dick laan, onze club-cineast. Ons overzicht zou niet volledig zijn, als wij Dick Laan niet vermeldden, 'de man van de films'. Dick dan was een jongere broer van Jan en hij had een speciale hobby, het filmen. Met mede werking van vele H.F.C.-ers en H.F.C.-ertjes heeft hij talrijke films gemaakt en nu nog is een 'filmavond van Dick Laan een waarborg voor succes. Het was in de na-oorlogse jaren, ik denk zo ongeveer 1924, dat Dick met zijn filmapparaat en zijn jeugdige trawanten als Piet Reydon 'de zoon van de neef van Nick Carter', Ben Dalmeyer en oudere slachtoffers als Ben Verwey en Nico Bouvy en nog velen meer de omgevine \an Haarlem afstroopte. Zelfs de pauzes van de wedstrijden van ons iste waren voor hem niet veilig, zo min als het eerste elftal zelf. Maar Dick stoorde zich nergens aan en ging zijn gang. Hij schreef zijn scenario's, hij filmde en filmde en als wij dan op een clubavond de resultaten zagen, dan dachten wij: 'toch luisterrijk' dat wij in H.F.C. een Dick Laan hebben'. Het was in het begin van het bewogen seizoen 1921-1922, toen wij het verloren terrein probeerden te erwinnen, dat wij in de H.F.C.-er van i 5 October een oproep lazen om clubavonden in te voeren. Erg enthou- siast werd het verzoek niet opgenomen, maar een eerste poging lokte zelfs een tevredenheidsbetuiging uit van Pim Muiier. Het is echter gebleken, dat clubavonden door de jeugd meer gewaardeerd worden dan door de ouderen. Deze laatsten hebben kennelijk genoeg aan de biljartavonden (die echter minstens i jaar na het Gouden Jubileum het levenslicht aanschouwden en dus met dit overzicht niets te maken hebben) en een paar bridge-drives per seizoen. Dan de jongeren! Geef die een kien-, pingshot- of wat voor avond en het succes is verzekerd. Ga er eens een kijkje nemen (maar stop dan watjes in de oren, want een i So jongens maken een ontzettend kabaal) en u gaat niet naar huis voor het afgelopen is. Want enthousiasme kweekt enthousiasme. 42

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 46