4ï NICO BOUVY H.F.C. gedegradeerd via overgang naar tweede klas. In zomer 192 i heeft Nico verzamelen geblazen en de jongeren bezield voor dat ene doel: het terugwinnen van het verloren terrein. Dit is de grote verdienste van Nico Bouvy. In 1914/13 centerhalf in 'Hollands Fijnste Combinatie'. Zwakke knieën beëindigden zijn voet balloopbaan. In 192 1 als middenvoor in het eerste elftal teruggekeerd, groot aan deel in de promotie. Lid van Verdienste. Een man met een achtenswaardige staat van dienst in de H.F.C. Hij speelde in de jaren tussen 1907 en 191 3 in het derde, daarna in het tweede en tenslotte ook nog enkele wedstrijden in het eerste elftal. Mogelijk waren daar nog ettelijke op gevolgd, want hij stond zijn mannetje, maar in 1913 achtte hij de tijd gekomen om met voetballen op te houden ten bate van zijn medische studie. Ook zijn bestuurs-activiteit beëindigde hij toen en dat was voor de club ook een slag, die aankwam, want hij deed op dit gebied, voortreffelijk werk. De H.V.B. legde het eerst beslag op hem, hij luidde de competitie in van de plaatselijke bond in het seizoen 1909/10 en de H.F.C. bood hem in hetzelfde seizoen een bestuursplaats aan, die hij drie jaar lang vervulde, de laatste anderhalf als secretaris. Als bestuurslid verzette hij een hoop werk, o.a. voor de Holland—België wedstrijd, die in 1910 aan de Spanjaardslaan werd gespeeld en verder voor partijen op ons veld tegen Engel sen, Duitsers en Zweden, voor buitenlandse toeren van de H.F.C. ook. In 1920 en 1921 was hij voorzitter. Hij werd na zijn voetbaltijd een algemeen geacht gynaecoloog, werd later professor in Batavia, kwam in Japanse kampen terecht tijdens de oorlog, keerde naar Nederland terug en werd professor in Leiden. Een van die echte H.F.C.-ers, waar de club trots op is. DE SIJPESTEYNS George (Snor). Na veel voetbal in het buitenland sinds 191 2 geregeld in de drie hoogste elftallen van H.F.C. Geen fijn, doch wel enthousiast voetballer en als achterspeler een vastberaden en stevig struikelblok voor elke tegenstander. Laatste seizoen in het eerste 1919/20. 1921- 1923 voorzitter van de H.F.C. Lid van Verdienste. Aan hem laatste jaren grote dank verschuldigd voor de zozeer op prijs gestelde cross- countries op zijn landgoed. Piet-Hein. Uitstekend doelverdediger. Voetballoopbaan om gezond heidsredenen ontijdig afgebroken. Ook nuttig man achter de groene tafel. Roe. Jongere broer van Piet, wiens opvolger hij werd. 191 3-1923 doel verdediger van het eerste, echter door verblijf buitenslands onder broken. Enthousiast en bescheiden clublid. Zeer bijzonder voetballer. Als back heel moeilijk te passeren, onverstoorbaar kalm, zowel bij voor- als bij tegenspoed, een sportsman pur-sang. Speelde in 1910/11 onder aanvoering van Karei Lotsy in V en VI, be ëindigde zijn voetballoopbaan in het eerste in het seizoen 1924/23-, WOUTER COHEN TERVAERT Van zijn prille jeugd af voetbalde Wouter in de H.F.C.-elftallen. Hij was een stille in den lande, bij allen gezien om zijn eenvoud en bescheidenheid. Als voetballer was hij razend snel en vele malen scoorde hij met een scherp schot van af de rechtervleugel. Maar niet alleen als voorspeler was hij nuttig, ook als half back blonk hij uit en was hij een lastig struikelblok voor zijn tegenstanders. Hij was een harde werker en gaf zich geheel, waardoor hij een grote steun was voor ons eerste elftal in de jaren 1921-1923. Na beëindiging van zijn studie in Delft vertrok hij naar Java, waar hij helaas op nog jeugdige leeftijd overleed. R. REMMELTS George Kaars Sijpesteyn NES KERVEL

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 49