JAN LAAN Op 22 April 1917 speelde H.F.C., dat gevaarlijk in de buurt van de onderste plaats was gekomen, onder aanvoerderschap van Jan Laan, tegen Blauw Wit. De onzen wonnen met j-2, middenvoor en captain Jan Laan had alle doelpunten gemaakt. Dit typeert de rol van deze stevige, doorzettende speler met het dode lijk schot volledig. Hij heeft ook een periode te Berlijn gespeeld in de B.F.C. Preussen. Toen maakte hij in een wedstrijd eens acht van de elf goals. Een gevaarlijk man voor de tegenpartij. Een uitstekend" H.F.C.-er en niet alleen om de doelpunten, die hij aan de lopende band wist te maken. Ook als vriend en als bestuurslid genoot hij aller waardering. Zijn laatste wedstrijd in het eerste speelde hij in het seizoen 1920/21. DE VIER VERWEY'S Joy een van de beste centerhalt backs, die H.F.C. ooit bezeten heeft. Evenals Adé in 1910/11 in het eerste elftal. Voetballoopbaan onder broken door verblijf in Amerika en Parijs. Na terugkeer in het vaderland weer een steunpilaar van het eerste. Ook nuttig man achter de groene tafel en gewaardeerd medewerker (als goochelaar) op clubavonden voor juniores. Ade, Potige lull-back, befaamd om zijn harde trappen. Trouw clubman, helaas door voetbalknie ontijdig van het groene veld ver dwenen. Ben Verwey Leo. Voortreffelijke halfback, snel en handig. Vormde in het seizoen 1914/1^ met Nico Bouvy en De Klerck beroemde half- linie. Na 3-jarig verblijf in Indië nog een jaar in het eerste elftal. Bet1. Reeds op zijn 16e jaar als centerhalf in het eerste, als op volger van broer Jo (seizoen 1912/13). Grootste successen als achterspeler, talrijke malen international. Een van de vier grote mannen van de opleving na de rampjaren 1919/21 (Lotsy-Bouvy- Kuipers—Verwey). Lid van Verdienste. Een groot H.F.C.-er, die helaas een paar jaar geleden gestorven is. ARIE VAN BEEKUM Arie van Beekum - de grote schutter uit onze voorhoede in de jaren 1919- 1928. In eerstgenoemd jaar kwam hij regelrecht uit het vierde in ons keur- elftal en hij heeft in 146 wedstrijden zijn krachten aan de Good Old gegeven. Hij speelde linksbinnen en was vermaard om zijn snelle rushes, meestal be sloten met een vervaarlijk hard schot. Zeker is hij een van onze meest produc tieve voorhoedespelers geweest, het type van een solo-speler, die in de huidige tijd van uitgekookte 'systemen' misschien niet helemaal zou passen. Nu, een vijf en twintig jaren later, zien wij Arie nog steeds bij onze wed strijden en vaak ook op onze velden, als hij een veteranen wedstrijd georga niseerd heeft. Zeker mogen wij niet verzuimen hem te memoreren als groot elfsteden tochtrijder. Deze winter reed hij deze monstertocht voor de zesde maal, voor het eerst als tourist. Het moet wel een grote vreugde voor hem geweest zijn, dat hij de tocht reed met zijn zoon Arie Jan en de beide andere tocht genoten, Dick v. d. Zouwe en Bertie Rahusen zullen zich geen betere leider gewenst hebben, al moest Arie Jan zijn vader vaak aanmanen, het wat kalmer aan te doen! 46

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 50