kerngezond was. Niet minder dan 2 3 elftallen brachten wij op de been, waardoor wij tot de grootste der Nederlandse voetbalclubs behoorden. Zouden wij nog eens de prestatie van de jaren twintig herhalen en onze club wederom terugbrengen in de iste klas? Het seizoen 1932-1933En inderdaad, het wonder geschiedde. Weer bracht H.F.C. heel voetballievend Nederland in verbazing door in een seizoen het verloren terrein te herwinnen. Een uitverkocht Stadion was getuige van de glorieuze slot-apotheose, die het eerste elftal zijn verrukte aanhangers bereidde, de 2-0 zege op Zeeburgia, waardoor de promotie een feit werd. Op de drukbezochte Algemene Vergadering bleek reeds, dat H.F.C. verre van ingeslapen was. Op deze vergadering werden voorts v. d. Meulen en Eysvogel in het bestuur vervangen door Henk v. d. Berg en Bas Onderwater, de leiders van onze Juniores. Gé Koper kwam het eerste elftal versterken, dat er volledig als volgt uitzag: v. d. Meulen P. Jongeneel A. v. Baasbank R. Jongeneel Kruyer C. Lamp v. Riemsdijk Denijs Koper Dorsman Hagenaar Het bleek alras, dat D.W.S. onze grote concurrent zou zijn. Speelden wij in Amsterdam tegen deze club met moeite 1-1 gelijk, op tweede Kerstdag reeds zou de returnmatch aan de Spanjaardslaan plaatsvinden. Een record aantal toe schouwers omzoomde die dag het veld, onze penningmeester had zeker een duizendtal kaarten te veel verkocht. De afrastering van het terrein vermocht de mensenmenigte niet tegen te houden; tot aan de krijtlijnen stonden de voetbal liefhebbers, in afwachting van een der merkwaardigste voetbalwedstrijden, ooit op ons terrein gespeeld. Dank zij het rustige optreden van scheidsrechter v. Welsenes en het sportieve spel van de beide rivalen liep alles zonder ongeluk ken af. Tot vlak voor het einde bleef'de stand gelijk, 2-2, toen kopte Dorsman een voorzet van de naar rechts gezwenkte Kruyer onberispelijk in het doel. Met 31 punten uit 18 wedstrijden boekten wij uiteindelijk nog een grote voorsprong op D.W.S., dat 23 punten had verzameld. Van de 39 goals, die wij scoorden, had Koper er niet minder dan 26 voor zijn rekening genomen. De promotiewedstrijden tegen Blauw Wit en Zeeburgia culmineerden, zoals reeds gezegd, in de fraaie 2—0 zege in het Stadion op Zeeburgia. Wij waren weer 1 e klasser Het 2de bracht het er helaas niet zo best af, eindigde op de voorlaatste plaats, wist zich dus evenals het voorgaande seizoen nog maar net te handhaven. Al met al een lang seizoen, dat ons een overdaad van voetbalvreugde bracht. Ons weder-optreden in de iste klas in het seizoen 1933-1934 was niet van dien aard, dat wij ons op de borst konden kloppen. 12 Punten uit 18 wedstrijden was maar een pover resultaat. Het grootste deel van het seizoen hadden wij echter zo n voorsprong op no. laatst, 't Gooi, dat wij ons geen zorgen behoefden te maken over de eindstand, al bracht t Gooi het tenslotte nog tot 10 punten. De ïagere elftallen deden het wel heel slecht. Het tweede ging nog, eindigde als no. 7 in de Res. ie klas. Drie en vier degradeerden echter, terwijl vijf als een na laatste aankwam. Neen, mooi was anders! Het huwelijk van v. d. Meulen betekende tevens het einde van zijn glorieuze voetballoopbaan. Gelukkig bezaten wij in Ato v. d. Togt een voortreffelijk plaatsvervanger. Vele jaren heeft hij ons doel op onvolprezen wijze verdedigd. Ook het volgende seizoen 1934-1933 stelden wij de pessimisten in het ongelijk. Wel was het begin heel slecht, 4 achtereenvolgende nederlagen, doch wij herstelden ons nog bijtijds en eindigden met 13 punten in 18 wedstrijden nog boven R.C.H. en Overmaas. Veel voldoening bracht ons de overwinning in Delft op D.H.C. met 3-2. Wij hadden met deze heren nog een appeltje te schillen (de 6-0 drie jaar geleden), terwijl het feit, dat D.H.C. thuis in 3 seizoenen niet geslagen was, onze overwinning nog eervoller maakte. Een groot verlies leed het eerste elftal door het vertrek van Piet Jongeneel. Geen fijn voetballer, maar een ongelooflijk harde werker en felle vechter! In het Bestuur traden als nieuwe krachten op Mr van Rijn van Alkemade, die de financiën op onnavolg bare wijze beheerde en Wim Heybroek, die een grote rol in het verenigingsleven zou spelen. £2 Wim Kruyer

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 56