spelen met de Oud-Internationals op Nieuwjaarsdag, steeds het hoogtepunt van het seizoen. Daarnaast ontvang ik regelmatig het cluborgaan, dat mijn volle belangstelling geniet. Wanneer ik goed tussen de regels door lees, dan kan ik mij echter niet aan de indruk onttrekken, dat wat ik in 1940 bij H.F.C. wel eens opmerkte, ook thans nog in de vereniging waart. Ik doel hier op het met steeds met volledige overgave voor zijn eigen club op de bres staan. De laatste jaren was het toch wel weer opgelegd pandoer dat H.F.C. door nonchalance of onderschatting van de tegenstander enkele malen per seizoen een wedstrijd onnodig verloor. Zelf loop ik nog steeds met Xerxes mee en ook in mijn vereniging doet zich het zelfde symptoom voor. Wedstrijden tegen de zwaarste tegenstanders worden door het wispelturige Xerxes met gemak gewonne wanneer daarentegen een 'zacht eitje' op bezoek komt zit de hele aanhang in angst en vrees. Zondagavond vernam ik uit de radio, dat H.F.C. in Enkhuizen het huzarenstukje had uitgehaald, door aldaar een verdiende overwinning te behalen op, naar ik aanneem, de zwaarste tegenstander van het seizoen. Het deed mij goed, heel goed, doch tegelijkertijd nam ik het datzelfde elftal kwalijk, dat zij enkele weken daar voor van een Amsterdamse tweede klasser een dikke nederlaag op eigen veld leden, en dit m.i. geheel onnodig. H.F.C.'ers ik ben reeds te lang aan het woord geweest; ik ga eindigen en spreek de wens uit, dat het uw bestuur gegeven moge zijn om die krachten op te brengen, die zullen bewerkstelligen dat uw eerste elftal steeds met hetzelfde feu sacré en élan zal spelen als in die wedstrijd in Enkhuizen. Uw hele vereniging wens ik toe in dezelfde stijl te blijven leven, zoals u dit de laatste driekwart eeuw hebt gedaan. Aanvaard dit dan van iemand, die de laatste jaren steeds met volle belangstelling met u heelt meegeleefd en er zij het uit de verte, nog lang getuige van hoopt te zijn, hoe the good old H.F.C. zal groeien en bloeien. 0 WIM LAGENDAAL Mulier-beker wedstrijden bij het 60-jarig bestaan 2 September 1939. Zittende: F. C. Drijver, P. Ligtenstein, B. v. Olphen, W. J. H. Muiier, A. Berendsen; midd. rij: H. Kleyntjens, H. Thon, j. F. Machielse, J. Berendsen (bekerwinnaar), B. Blankenaar, C. Flack, P. C. HaSenaa Staande: J. Marshall (trainer), J. j. Peereboom, P. F. Freni, G. H. Kaars Sijpesteyn, Dr G J. v. d. Berg Mr A. H. v. d. B Th A. v. Baasbank, H. A. Hackenitz, J. v. Baasbank, J. H. Thiel, H. v. Son, Joh. Faber. M. L. Lips, P. Schras, C. J. J. ten Have, Mr. J. Spoelder, H. Ligtenstein, R. D. Jongeneel Sr.

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 71