De verhouding tussen H.F.C. en 'Rood en wit' commissie van de H.V.B. toegewezen. De Vereniging Vlugheid Wint (of iets dergelijks) moest de doelen verbreden en de wedstrijd moest worden overgespeeld. Wij deden dat en verloren met o-i. Er kwam bij dat ik de eerste maal onze goal gemaakt had: iets wat mij zelden overkwam. Het bredere doel vermocht ik niet te treffen. 'Zag je dat', vroegen de kleine zoons die middag aan tafel. 'Dat schot in de hoek? Het zou vastgezeten hebben. Nou ja', zeiden de zoons er bij. 'Hm', zei ik. 'Reglementen moetje niet te precies toepassen. En protesteren helpt vaak niet. Geloof nooit in perfectionisme. Dat zal ik jullie later eens uitleggen'. Nu, dat heb ik gedaan. RP. Het is niet te hopen, dat bij het lezen van dit opschrift, iemand het idee zal krijgen, dat hem nu eens haar fijn verteld zal worden, hoe deze verhouding in elkaar zit. Want zelfs voor diegenen, die zich al jaren lang nauw verbonden voelen met beide verenigingen is soms het verschil en de overeenkomst niet duidelijk. Ja, een belangrijk onderscheid is er: H.F.C. en 'Rood en Wit' zijn twee zelfstandige verenigingen, ieder met een eigen bestuur, statuten en reglementen. Maar zelfs dan is het soms nog moeilijk het verschil te zien; immers hoevelen hebben niet in de lange historie van de twee verenigingen tezelfdertijd een bestuurslidmaatschap van H.F.C. en 'Rood en Wit' gecombineerd. Zien wij bij andere verenigingen als H.V.V., H.B.S., Hermes D.V.S. e.a. de zomer- en wintersport samen gebundeld, H.F.C. en 'Rood en Wit' voelen deze samenvoeging beslist niet als een noodzakelijkheid, hetgeen nog weer eens bleek uit besprekingen van betrekkelijk recente datum. En toch is ook toen weer duidelijk naar voren gekomen, dat beide clubs elkaar niet kunnen missen. Immers Rood en Wit heeft er belang bij, dat het de H.F.C. voor de wind gaat, omdat als gevolg daarvan het voor haar mogelijk is de cricketers uit een groot aantal jongeren te verkrijgen. Aan de andere kant is het voor de H.F.C. ongetwijfeld goed, dat haar leden gedurende de zomer de Spanjaardslaan trouw kunnen blijven. En wie iets weet van vriendschap, saamhorigheidsgevoel en clubliefde, zal begrijpen, dat dit een niet te onderschatten voordeel betekent. 72

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 76