Mr A. H. van den Berg Gelukkig voor de cricketsport heeft H.F.C. dan ook altijd ingezien, dat de leden zoveel mogelijk gelegen heid gegeven moet worden cricket te beoefenen. In de huidige voetbalomstandigheden is dit een probleem, dat lang niet eenvoudig is. Het ligt niet in het bestek van dit artikel hierop dieper in te gaanhet was alleen te wensen, dat meer besturen van voetbalverenigingen het standpunt gingen innemen van het H.F.C.-bestuur. In dat geval zou het mogelijk worden, dat de voetballers zich ook eens geheel en al aan cricket konden wijden, hetgeen niet alleen in het belang van de cricketsport in het algemeen, maar zeer zeker ook van het individu Z° Het komt nu immers dikwijls voor, dat H.F.C.-elftallen tot ver in de zomer nog moeten voetballenboven dien is het tegenwoordig noodzakelijk het voetbalseizoen goed voorbereid tegemoet te treden om met reeds dadelijk in de eerste wedstrijden in moeilijkheden te geraken. Eén en ander heeft natuurlijk tot gevolg, dat de cricketende H.F.C.'er in het gedrang komt. In het algemeen heeft echter de H.F.C. begrip voor deze situatie, 'Rood en Wit' heeft dan ook de overtuiging, dat dit dikwijls netelige probleem zo soepel mogelijk opgelost wordt. In de verhouding tussen de H.F.C. en 'Rood en Wit' mogen we dus gerust spreken van een belangencom- binatie, waarbij beide deelgenoten één en hetzelfde doel voor ogen hebben: jongelui gelegenheid geven om op de meest plezierige manier hun sport te beoefenen. De wijze, waarop bij beide verenigingen het jeugdwerk wordt aangepakt, bewijst tevens, dat het streven is om naast het kweken van goede sportlieden in technisch opzicht de jeugd voor hun verdere leven ook het begrip teamgeest, sportiviteit en vriendschap mee te geven. Het moet de lezer dan ook naar mijn mening zonder meer duidelijk zijn, dat een lidmaatschap van H KL. eigenlijk ook het toetreden tot 'Rood en Wit' inhoudt. Want wie zich des winters op de Spanjaardslaan thuis voelt, weet zich des zomers in dezelfde sfeer. Gelukkig zien velen dit de laatste jaren in, waardoor in de toekomst ongetwijfeld gedurende het gehele jaar een hecht bolwerk aan de Spanjaards laan er voor za zorgdragen, dat de tradities van beide verenigingen, ondanks de dikwijls heftige aanvallen van buitenaf, ge handhaafd zullen blijven. Het zou te dwaas zijn dit artikel met de gebruikelijke heilwens aan een 7j-jange te beeindigen daarvoor zijn de banden van H.F.C. en 'Rood en Wit' in de loop der jaren te nauw aaneengesmeed. Van deze plaats willen wij als 'Rood en Wit' aan ons jubilerende familielid de verzekering geven, dat wij tot in lengte van jaren bereid zijn mee te werken om onze Spanjaardslaan in ere te houden. T H a v R In die vijf en zeventig jaar heeft H.F.C. veel bestuursleden voortgebracht. Een van degenen met de meeste dienstjaren, maar tegelijkertijd ook een van de minst specta culaire is wel 'Berg', zoals wij ouderen hem plegen te noemen, maar tevens was hij één van de beste. Was waarschijnlijk is hij dat nog, maar in de laatste zes jaren ben ik teveel uit het dagelijks H.F.C.-gedoe gegroeid, om daar van nabij een goed ge fundeerd oordeel over te kunnen vellen. Het wil er bij mij echter niet in, dat het niet goed zou kunnen zijn. Het tegenwoordige adspirantje zal het onbegrijpelijk vinden, dat ik Berg in de eerste plaats nog steeds zie als de zeer jeugdige, maar ook zeer veelbelovende linksbuiten van ons eerste, die helaas zijn voetbalcarrière zag doorkruist door een minder krachtig gestel. Bij een van de destijds fameuze competitie-krachtmetingen tussen H.F.C. en H.V.V. in de eerste klasse, waarin toen meestal ook nog eerste-klasse voetbal werd vertoond, maakte hij het de toen rechtsback of -halt spelende tegenwoordige voorzitter van de Wassenaarse altijd vrij agressieve Leeuwen dusdanig lastig, dat Berg s tegen stander het werkelijk niet meer bij kon benen en tenslotte niet beter wist te doen dan de jeugdige H.F.C.-er om het middel te vatten om hem even buiten de lijnen in het gras te deponeren. Een misschien wel niet zo erg gevaarlijke, maar toch wel zeer ongebruikelijke overtreding, waarvan ik nu, achteral, alleen het komieke zie. Destijds werden er echter heel wat tongen, pennen en strafcommissies in het geweer gebracht. Op en om de Spanjaardslaan ontstond een daverende deining en de verstandhouding tussen H.F.C. en H.V.V. dreigde er een tijdlang zelfs door vertroebeld te worden. Gelukkig en natuurlijk kreeg ons gevoel voor humor toch"weer de overhand, de scherpe kantjes gingen er ook hier weer af en sinds jaar en dag erkennen wij graag dat die H.V.V.-ers, altijd nog niet zulke brave jongens, tenminste ook nog mensen in de voetballerij zijn, die nog alles van de oude voetbal-leer begrijpen. Berg zelf, ofschoon allang verzoend met Ernst Neuerburg, kijkt 73

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 77