Over de H.F.C. van toen en nu Een club van vrienden vraag waar hij gebleven was, antwoordden lieden, die het weten konden: 'Hij is gaan scheidsrechteren en het wordt vast een goeie'. Zo was het ook, naar enkele jaren later bleek. De naam Kotte pnjkte dikwijls m de Sportkroniek achter belangrijke eerste klasse wedstrijden. Wij mogen dit niet stilzwijgend voorbijgaan. Het publiek weet van de bekende schedsrech ers u. welke vereniging zij afkomstig zijn. Zij vertegenwoordigen hun club naar buiten, evenals de spe ers dat doen. Fnts Kotte hiefd onze naam in de eerste klas hoog, juist in de tijd, toen wij naar de derde klas waren afgezakt. Dank zij zijn mensenkennis deed hij dit op voortreffelijke wijze. Diezelfde eigenschap komt hem te pas in de ballotagecommissie, waarvan hij reeds jaren deel uitrna. Hier weet hij steeds tegen candidaat-leden de juiste toon te vinden en de antwoorden te krijgen, die van belang zijn. Kotte behoort tot de H.F.C.'ers, die misschien niet bij allen bekend zijn, maar die, waar zij kunnen, blijk geven van hun liefde voor onze kleuren. O], 1! Januari kreeg ik een brief van Piet Peereboom met het vemoek wat te icbrijven voor het Jubileum- boek dat bij het 7c-jarig bestaan van de H.F.C. zal verschijnen. Ik heb al eerder in Jubileumboeken van de H.F.C. mogen schrijven. Inderdaad: mogen schrijven. Ik meen ij het vijftigjarig bestaan èn bij het zestigjarig bestaan. Ik gevoelde dat toen als een onderschei ing. De jubilaresse, die in September zal jubileren, is plus minus vijfjaar ouder dan de schrijver dezer regelen die dus toen hij in i89j kennis maakte met de voetbalwereld, als i 2-jarig knaapje, met etI"bied °Pkee tegen dè groten van toen: de H.F.C., de H.V.V. en R.A.P. Als lid en later bestuurslid van de Amsterdamse Rood-Zwarten heb ik tal van veldslagen tussen R.A.P. en de H.F.C. bijgewoond. Fel maarfair; stevig en stoer, spontaan, maar sportief. En dan was er na afloop toch altijd wel zo n genoeglijk babbeltje rond een lange tafel in Americain of bij Brinkmann met allemaal vrolijke jongens met een gezonde dorst m kopjes thee en kwasten en zo en een sterk gevoel voor humor. We wisten toen helemaal niet dat de beoefening van dat voetbalspel - voor welks import hier te lande we wijlen de heer Muiier thans nog erkentelijk zijn - zo heilzaam was voor ons lichaam, zo voortreffelijk voor onze geest, dat we daar in Heemstede of aan e Spanjaardslaan, achter Oud-Rozenburgh of aan de Schagerlaan, waar R.A.P. speelde, dat we daar, herzeg al dravende achter die bal ons karakter aan het vormen warenNeen, dat beseften we metwe vonden - balspelen 'lollig' - mag ik dit dan zo maar gemeenzaam zeggen En we vonden dat hollen achter die bal op o vrije middagen een welkome afleiding, naar welke Boldriehoeksmeting of Plato, loganthmentafels oi Horatius ons deden verlangen. 1 Eerst veel ouder gingen we plechtig pleiten voor het 'nuttig vertier voor de onafwijsbare eis voor de 'lichamelijke opvoeding', wat ons toen ook wel weer goed afging, hoe vervelend deze pralende preekjes dan ook meestal zijn. En als ik nu, zo af en toe, op 1 Januari weer in uw kring mag toeven och dan is er eigenlijk zo weinig - anderd. Er zijn er van toen: ouder, wijzer, geposeerder, maar gelukkig nog allemaal met vreugle in harten, met dezelfde zin voor humor, dezelfde gezonde dorst, desnoods dan in thee dezelfde bereidheid jong te zijn met steeds weer jongere H.F.C.-ers, die de paden der vaderen betreden, hun voetstappen drukken, die de vlag smetteloos en tier hoog houden en die - waar ze dan ook spelen - het hoogste goed en het koste lijkst bezit van de club: de goede geest en de prachtige reputatie verdedigen met het beste wat in hen is. de liefde voor The Good'Old, die met vertrouwen haar eeuwfeest tegemoet kan zien. So long oude en jonge vrienden; met mijn respect voor Uw gemalinnen, toekomstige bruiden J O M F.ERUM T dinnen. en vrien- meerum terwogt Zou er wel één Haarlemse jongen te vinden zijn, die nooit van H.F.C. heeft gehoord? Ik geloot het met! The Good Old is zo met de stad verweven en de stad met haar, dat men zich Haarlem eenvoudig met zonder H.F.C. kan voorstellen. v j Zo is het heden ten dage, zo was het ook reeds in de tijd, dat ik als peuter, knaap en jongeling door Haar lems straten dwaalde. 7

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 79