Seizoen 1941 -194-2 Daarnaast is Van Eeghen een der trouwste leden van H.F.C. Steeds is hij aan de Span- jaardslaan te vinden; ik kan mij niet herinneren dat John sinds zijn terugkeer uit Afrika een uitwedstrijd van H.E.C. gemist heeft, hoogstens een enkele maal wanneer een wed strijd van ons samenviel met een belangrijke cricketmatch. De cricketsport ligt hem n.l. nou meer aan het hart dan voetbalj Voor mij als voorzitter is Van Eeghen een grote steun geweest, het is prettig zo nodig aan hem advies te kunnen vragen, niemand is beter van alles aan de Spanjaardslaan op de hoogte dan hij, en zijn rustig oordeel is van veel waarde. In 1934 is Van Eeghen tot lid van verdienste en in 1949 tot ere-lid van H.E.C. be noemd. J,, Ongetwijfeld behoort hij tot de grote steunpilaren van onze Good Old vooraan in het gelid der groep leden, aan wie hulde in dit boek is gebracht. Dat wij hem nog vele jaren op onze velden mogen zien, is mijn oprechte wens. P. C. VAN HOUTEN De onder praesidium van Dr C. Spoelder staande Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering gehouden op 30 Augustus ,94, (en gelimiteerd door de 'Spertijd'), werd bij de rondvraag opgeschrikt door een donder- speech van onze Ere-voorzitter Karei Lotsy, die een gloedvol betoog hield voor concentratie en mentae training, alsmede het kiezen van één leider voor ons keurteam. Het Bestuur zocht hiertoe ons Lid van Ver dienste Nico Bouvy aan, die deze functie een aantal maanden met enthousiasme vervulde. Het succesvolle werk van Bouvy en Lotsy twintig jaar tevoren zal altijd een van de prachtigste bladzijden uit de H.F.C.-ge schiedenis blijven betekenen. Dat juist die twee leden zich zo extra voor ons gedegradeerde eerste team in teresseerden, was een duidelijke uiting te meer van de algemene wil om de ontstane leuze: In een seizoen terug naar de tweede klas!' tot werkelijkheid te maken door inspanning van alle krachten. H.F.C. kwam in het nieuwe seizoen als volgt voor de dag: Tom Schras Bob Kammeijer Tom Berendsen Carel Flack Tem Bosman Bas van Olphen Adel Gentis Jack Klein de Groot Henk Höck Theo Drijver Piet Ligtenstein Nauwelijks bekomen van het lange vorige seizoen (op 13 Juli 19+' speelden wij de laatste degradatie wedstrijd), behoefde het geen verwondering, dat de ouverture 194'-' 94? een vrij huw karakter droeg I tournooi om de Zilveren^Molen werd op 7 September zowel van R.C.H. (2-0) als Haarlem (2 1 ver ore De onzen waren in de op Helder na sterk regionaal ingedeelde 3e klasse B gegroepeerd met Bever wijk Bloemendaal, D.E.M., Helder, Kinheim, Ripperda, Schoten, T.Y.B.B. en Zandvoortmeeuwen. us ook de sinds jaar en dag bij de H.V.B.-spelers zo beruchte Vergierdeweg zou het strijdtoneel voor ons eerste worden. De toesïand der dikwijls kleine en hobbelige velden bij uitwedstrijden was een nieuwe factor waaraan ons eerste zich moest aanpassen. Het begin van de competitie was uitermate teleurstellend. De eerste kennismaking in de derde klas leverde aan de Spanjaardslaan meteen een nederlaag tegen D.E.M. uit Beverwijk op. In Bloemendaal werd van de club van die naam echter gelukkig met 0-3 gewonnen, gevolgd door een benauwde 2-. zege, thuis op Helder In Zandvoort werd tegen de Zandvoortmeeuwen (fusie van Zandvoort en Zeemeeuwen) voor de tweede maal het onderspit gedolven. Dus nog geen resultaten om over te juichen! Daarna ging het echter beter, al blee ons tempo in het algemeen bedenkelijk snel aan de derde klas te zijn aangepast. Door vier achtereenvolgende overwinningen (T.Y.B.B. 4-2, Schoten 3-0, Ripperda 6-1 en Beverwijk 3-1) werkten onze mannen zich zelfs naar de bovenste plaats. Na 8 matches luidden onze resultaten: gesp. 8, gew. 6, verl. 2, pt. 12, v. t. Ons' elftal had inmiddels enkele wijzigingen ondergaan. Harry de la Mar bleek een welkome versterking^ Bob Kammeijer en Ton Bosman wisselden van plaats. Jo Berendsen nam de plaats van broer Tom in en Jan Gerbranda kwam op de rechtsbinnenplaats. 77

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 81