Kinheim speelde in die tijd nog op het complex tussen van Gelder en de spoorweghalte Hoogovens. Die gehele buurt werd kort daarna als zovele in den lande op last van de bezetter uit zgn. strategische over wegingen in puin gehakt. Na de oorlog werd er een geheel nieuw complex arbeiderswoningen op gebouwd en verdween Kinheim naar Tussenwijk, tussen Beverwijk en Wijk aan Zee. Op een koude Novemberdag verloor ons eerste op dat oude veld met i-o. Als wij het wel hebben, debuteerde Cees de Nijs in deze match als nog wel erg tengere invaller. De kou en nederlaag werden gedeeltelijk vergeten in Riche te Zandvoort. Het zou spoedig blijken ongeveer de laatste keer geweest te zijn, dat wij de Zandvoortse boulevard in zijn oude gedaante konden aanschouwen, alvorens ook deze en de naaste omgeving 'ausradiert' zouden worden. Inmiddels had Nico Bouvy zijn functie als leider ter beschikking gesteld. Op deze plaats nog eens dank aan ons Lid van Verdienste voor het vele goede werk in de loop der jaren voor de H.F.C. verricht. De mentale leiding kwam thans eveneens in handen van Martien Houtkooper, die ook de plaats van Bouvy in de elftalcommissie ging innemen. Na de nederlaag tegen Kinheim volgde wel een gedegen 6—i zege op Bloemendaal aan de Spanjaardslaan, maar daarna moesten we helaas twee nederlagen achtereen noteren. Eerst met 4-2 in een ongelukkige match in het moeilijk bereikbaar geworden Helder (een dagje uit met Henk Höck als goochelaar!). Daarna bleken wij ook thuis te licht voor de stoere Zandvoorters (0—3). Het nieuwe jaar werd ingezet neen, niet met de gebruikelijke match tegen de Old Internationals, doch dit keer tegen een combinatie onder de ingenieuse betiteling 'Haarlemse sterren (Voorheen en thans)'. Voor deze sterren-parade waren ook onze clubgenoten Arie van Beekum en Ato van der Togt uitgenodigd. Uiteindelijk bezette Constant Lamp nog de links half-back plaats. Dat de sterren nog konden schitteren, be wees hun 3-4 zege in een niet onattractieve wedstrijd. Door onze 1-2 overwinning tegen T.Y.B.B. aan de Muiderslotweg was een uiterst spannende situatie aan de kop van de ranglijst ontstaan, mede doordat de concurrenten zo vriendelijk waren om ook zo af en toe een steek te laten vallen. De bovenste plaats werd door ons gedeeld met Schoten, T.Y.B.B. en Zandvoort- meeuwen. Op 1 punt achterstand volgde Beverwijk, echter met een minder gespeelde wedstrijd. De hierna volgende vorst- en sneeuwperiode van ruim l'/i maand (4 Januari-22 Maart 1942) bleek na ongeveer 12 jaar voetbal achtereen (slechts door enkele weken in Augustus 1941 onderbroken) een derge lijk ongunstige reactie op de vorm van onze spelers te hebben uitgeoefend, dat wij onze top-positie helaas niet konden handhaven, waarvoor practisch de volle winst vereist was. Op 22 Maart werd van Schoten aan de Spanjaardslaan met 3-1 verloren en in de volgende thuiswedstrijd tegen het zwakke Ripperda werd weer een kostbaar punt verspeeld 1 rDe wedstrijd tegen Beverwijk aldaar bracht de definitieve beslissing. We verloren in een goed gespeelde, doch onfortuinlijke match met 3-1 tegen de aanstaande kampioenen, die het echter later in de promotiewedstrijd niet zouden redden. Dat we tot slot nog van Kinheim thuis met 2-1 wonnen deed er niet veel meer toe. Na afloop van de competitie werd nog in Delft een genoegelijke wed strijd gespeeld tegen het eveneens naar het derde plan afgezakte Concordia met een 3-3 draw tot resultaat. We hadden kennis gemaakt met de derde klas. Die kennismaking was niet meegevallen. We hebben uit dat eerste seizoen een boel kunnen leren. De gunstige gevolgen zijn in het seizoen 1942-1943 gelukkig niet uit gebleven. H.F.C. beëindigde het competitie-seizoen aldus: gesp. gew. gel. verl. pt. Beverwijk 18 1 2 3 3 27 Schoten 18 1 2 2 4 26 Zandvoortmeeuwen 18 10 2 6 22 H.F.C. 18 10 I 7 2 1 T.Y.B.B. 18 8 2 8 18 Helder 18 7 3 8 17 Kinheim 18 6 4 8 1 6 Bloemendaal 18 S 2 11 1 2 D.E.M. 18 4 3 11 11 Ripperda 18 3 4 11 r 0 H.F.C. 2 handhaafde zich wederom, zij het aanvankelijk met de nodige moeite in de res. 2e kl. B. Van de 2o gespeelde wedstrijden werden er 6 gewonnen, terwijl een zelfde aantal in een gelijk spel eindigde, totaal dus 18 punten. Een goed resultaat derhalve voor het reserve-team van een derde klasser. 78

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 82