De resultaten, zowel van de seniores als de juniores en adspiranten in de H.V.B. waren zeer goed. H.F.C. 3 in iA en 4 in 2C eindigden op de derde plaats met resp. 22 en 16 punten uit 16 wedstrijden. H.F.C. j o. .v. Gerrit Dekker behaalde in 3D met liefst 15 punten voorsprong het kampioenschap. Het zesde eindigde na een zenuwslopende race met Bloemendaal in 4E met 1 punt voorsprong eveneens als kampioen onder captain Hans Ligtenstein. Zowel het vijfde als zesde promoveerden automatisch, waardoor H.F.C. in het volgende seizoen met drie elftallen in de tweede klas mocht uitkomen. H.F.C. veteranen eindigde in 2D eveneens boven pari, n.l. met 17 punten uit 16 wedstrijden. Het zevende speelde in de kleine afd. 4C slechts 8 wedstrijden, waaruit even zo vele punten werden veroverd. Onze jeugd deed het uitstekend. Adsp. C werd geboren en er waren maar liefst 3 kampioenen van de 6 elf tallen, t.w. jun. A, adsp. A en adsp. B. Bovendien won H.F.C. voor de eerste keer de beker in het Jeugd- tournooi 'De Acht', gehouden op 12 April 1942 op de terreinen van V.O.C. te Schiebroek. De droefgeestige lijst van slachtoffers van de door waanzin geleide bezetters werd geopend met de naam van Daan Smit, die op 32-jarige leeftijd wegens illegaal werk werd gefusilleerd. Hij was in het begin der dertiger jaren een van de hoekstenen van het in de aehele eerste klas befaamde achtertrio v. d. Meulen-Wamsteker-Smit. Ondanks zijn domicilie buiten Haarlem, steunde hij in latere jaren met een weldadig aandoend enthou siasme H.F.C. 2 en 3. Zijn vele H.F.C.-vrienden moesten het trouwe clublid Daan Smit wel zeer node missen. In het bestuur werd commissaris M. A. Langendam opgevolgd door H. Thon, in het Daan Smit bijzonder als repre sentant van het jeugdwerk. Met ingang van ij September 1941 moesten i.v.m. de ontstane papierschaarste alle clubbladen hun uitgave staken. Ook 'De H.F.C.-er' ging met vacantie, na 22 jaargangen ononderbroken bij de H.F.C.-ers in de bus te zijn gevallen. Het zou tot juli i94y duren, aleer de uitgave hervat kon worden. Het bestuur nam een aantal maatregelen om de leemte, ontstaan door het tijdelijk verdwijnen van ons clubblad zo goed mogelijk te vullen. Enige keren per seizoen zou een gestencild overzicht (te verzorgen door de redactieleden Piet Schmal en Hans Ligtenstein) verschijnen, de belangrijkste mededelingen, als mede maandelijks bijgewerkte blok-lijsten van alle elftallen werden gepubliceerd in het kastje en in de 'tent' van v. d. Berg (de opvolger van v. Rooy), terwijl verder een clubleven-commissie o.l.v. Piet de Craaf werd geïnstalleerd. Bij de installatie hadden daarin voor de seniores zitting: Addie van Dongen Joh Faber en Piet van Houten. Voor de jeugd: Ab de Haan, Henri Nietzman en Hans Thon. Later hebben behalve 'Boko' Faber ook Piet Freni, Hans Reinders Folmer, Piet Ligtenstein, Tonny de la Mar en anderen zie op dit gebied zeer verdienstelijk gemaakt. Voor de ouderen werden ongeveer vier clubavonden per seizoen gehoudenPiet de Graaf verwierf een verdiende reputatie met het kienen op rijm; verder: bridge-drives, 'long-bal' (ook wel 'spuug-voetbal' genaamd), 'potten', lezingen, etc. Bovendien werd de steeds meer geslaagde biljartcompetitie op Maandagavond ingesteld, waardoor die avond ook voor vele met-lunctionaris- sen tot een wekelijkse sociëteit uitgroeide. De jongeren kregen gedurende het seizoen elke maand een club avond waarbij de aanvoerders van de competitie-elftallen verslag uitbrachten. Dit laatste soort avonden werd tevoren nauwkeurig op de kalender uitgekiend; i.v.m. de verduistering werden zij n.l. gehouden op maan lichte tijdstippen. De jongsten werden in groepen onder geleide van oudere H.F.C.-ers naar huis getranspor teerd. In de zaal vormden zich om hun geleiders diverse ploegen als Bos en Vaart, Blauwe brug, Spaarne, Dreef, Heemstede-West, Aerdenhout, Haarlem-Noord, Centrum, enz. Tenslotte zij nog de succesvolle start van de leden-actie vermeld. DICK EN MAX SLINGENBERG Twee H.F.C.-ers in hart en nieren, aan wie in dit boek zeer zeker een plaats met onthouden mocht worden. Dick was, nu ongeveer twintig jaren geleden, verscheidene seizoenen grensrechter van ons eerste elltal, hij maakte in die hoedanigheid één geheel uit met het team, dat de H.F.C. in het jaar 193 2-193 3 in de Eerste Klasse van de K.N.V.B. terugbracht. Zijn werkzaamheden noopten hem daarna enige jaren Haarlem te ver laten, doch in de oorlogsjaren in de Spaarnestad teruggekeerd, heeft hij daarna de H.F.C.-belangen in ver schillende commissies behartigd, totdat hij zich in de zomer van 1950 voorgoed in Den Haag ging vestigen. 79

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 83