Seizoen 1942-1943 is. Fluit dan desnoods voor dingen, die je redelijkerwijze ook wel door de vingers had kunnen zien. Laat merken, dat je er ook nog bent. Hierdoor voorkom je in de meeste gevallen, dat, wanneer de spanning stijgt, er brokken zouden kunnen worden gemaakt. Trouwens, als men jaren meeloopt, weet men wel, wat voor vlees men in de kuip heeft en kweekje zelfs onder de eenvoudigste jongens goede voetbalvrinden, waar mede het een plezier is een wedstrijd te leiden. Tegenwoordig hebben we een uitgebreid scheidsrechterscorps, waarin ik de laatste jaren teveel mensen mis uit de H.F.C. en andere oudere verenigingen. Juist uit deze kringen moeten toch jongelui gerecruteerd worden, die door milieu, karaktereigenschappen, enz. in staat zijn, wedstrijdleiding te geven en hierdoor te zijner tijd het peil van het scheidsrechterscorps, dat in het algemeen gesproken zeker voor verbetering vat baar is, op te voeren. Als men ziet, welk voortreffelijk werk onze junioren- en adspiranten-commissies verrichten, moeten er m.i. toch ook jongeren gevonden worden, die zich tot de taak van scheidsrechter aangetrokken voelen. Uiteraard is alle begin moeilijk, maar wanneer je eenmaal de smaak ervan te pakken krijgt, dan ben ik er van overtuigd, dat zij voor deze functie even enthousiast zullen worden als destijds. F. w. k De op 24 Augustus 1942 gehouden Algemene Vergadering werd beheerst door een gevoel van onbehagen over de positie van onze vereniging. Een aantal leden was van mening, dat een drastische verjonging van het Bestuur noodzakelijk was. Na langdurige debatten, waarin van het tactvol beleid van onze geroutineerde Voor zitter het uiterste werd gevergd, bleek bij schriftelijke stemming de meerderheid van de vergadering bereid, zijn vertrouwen in het zittende bestuur te continueren. Toch had de uiterlijk mislukte actie goede gevolgen: het was alsof H.F.C. was wakker geschud. In het bijzonder door de aanstelling van Vice-voorzitter Heybroek tot leider van het eerste elftal kwam men tegemoet aan een door velen gekoesterde wens. Een gunstig teken was, dat de verslagen 'oppositie' zich onmiddellijk loyaal in de gelederen heeft geschaard. Een hevige schok kreeg onze sportwereld in dezelfde maand Augustus te verduren, toen de bezetter het verbod voor Joodse Nederlanders uitvaardigde om lid van een sportvereniging te zijn of zelfs maar sportterreinen te bezoeken. De steeds wreder wordende maatregelen tegen deze kleine, weerloze groep landgenoten hebben ook in de gelederen van H.F.C. bressen geslagen. Ook voor andere groepen van de bevolking werd de toestand met de dag onzekerder. Oproepen voor HET EERSTE IN 1942/3. Staande v.l.n.r. Drijver, Bus selman, P. Ligtenstein, Schras, Kammeyer, J. Reinders Folmer (grensr.); Hurkend: Flack, de Nijs, van Zijll, H. de la Mar, v. Olphen en Gentis.

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 87