arbeid in Duitsland, het in krijgsgevangenschap terugroepen van ex-militairen, eerst van officieren, later van onderofficieren, de maatregelen tegen studenten, gevolgd door schaamteloze mensenjachten op grote schaal, al deze zaken maakten het duidelijk, dat de bezetters minder mooie dingen met ons voor hadden dan hun honingzoete taal moest doen geloven. Men vergeve ons deze korte uitweiding. Het lijkt ons juist te bedenken, dat dit alles slechts een tiental jaren achter ons ligt, en bovendien moeten latere generaties, voor wie dit slechts 'geschiedenis' is, goed beseffen, onder welke omstandigheden in deze jaren de sport beoefend is. Men houde zich het bovenstaande voor ogen als achtergrond voor de gehele beschrijving van dit seizoen en het volgende. De schrijver van de H.F.C.-historie kan er niet steeds op terugkomen. Na het optreden van H.F.C. met matig succes in het tournooi van Kampong en een j-j gelijk spel in een vriendschappelijke wedstrijd tegen H.B.C. begon de competitie, waarbij H.F.C. was ingedeeld in de derde klasse B van district I, een afdeling van sterk regionaal karakter, waarin echter na één competitie-dag twee Beverwijlse clubs vervangen werden door D.T.S. (Oudkarspel) en Helder. Wij beschikten over een vrij sterke combinatie, die in de beide eerste wedstrijden goed voldeed: een 4—1 overwinning in Velsen tegen Kinheim en een 2-2 gelijk spel tegen'Bloemendaal aan de Spanjaardslaan. De opstelling,"" waarin wij uitkwamen, was: Schras Kammeijer Bosman (na vier wedstrijden vervangen door v. Zijl) van Olphen Drijver H. de la Mar Flack de Nijs Höck Gerbranda Ligtenstein (later Gentis) (later Höck, vervolgens Busselman) Veldtraining gedurende de donkere maanden was natuurlijk uitgesloten. Men kreeg op Donderdag de beschikking over het gymnastieklokaal van de Middelbare School voor Meisjes aan de Tempelierstraat, waar onder de enthousiaste leiding van Marden Houtkooper de tactiek werd besproken en de lichamelijke con ditie van de spelers werd verbeterd. De volgende competitie-wedstrijden lieten zien, dat H.F.C. over zijn depressie heen was. Na een tweede gelijk spel in de moeilijke uit-wedstrijd tegen D.T.S. (1 1) volgde een klinkende overwinning thuis tegen Helder 1), de wedstrijd in Zandvoort werd weliswaar met 2—6 verloren, maar dan volgen vijf overwin ningen: H.F.C.-Schoten 3-0, H.F.C.-Terrasvogels 3-2, T.Y.B.B.-H.F.C. 0-7, H.F.C.-Halfweg 3-2, H.F.C.-Kinheim 4-2. Na 10 wedstrijden stond H.F.C. aan de kop van de ranglijst met 16 punten uit 10 wed strijden, Zandvoortmeeuwen volgde met 14 punten uit 9 wedstrijden, dus een zelfde aantal verliespunten. De moeilijke periode, waarin de laagst geplaatste elltallen zich juist tegen kampioenscandidaten op hun best tonen, moest echter nog komen. Dit ondervonden wij: Bloemendaal nam met 2-0 de leiding, zodat wij bij het eindsignaal met 2-2 tevreden mochten zijn. D.T.S. beet in Haarlem flink van zich af, maar H.F.C. bleef met £-4 in de meerderheid. De return-match tegen onze Zandvoortse concurrenten, de beste wed strijd van dit seizoen, bracht veel spanning (men zie het doelpunten verloop 0-1, 1-1, 2-1, 2-2,2-3, 3~3)> maar geen beslissing. Gelukkig waren de Zandvoortmeeuwen in de voorafgaande weken een punt achter geraakt, maar Schoten (2-2) deed deze voorsprong verloren gaan. Een week later snoepte Kinheim de Zandvoortmeeuwen weer een punt af; H.F.C. won de drie volgende wedstrijden overtuigend (Terras vogels—H.F.C. 1—4, H.F.C.—T.Y.B.B. 5—0, Halfweg—H.F.C. 0—3) en kon zich dus bij een overwinning in den Helder kampioen noemen! De stand aan de kop was na de voorlaatste competitie-dag: H.F.C. 1 7 gesp"! 27 pnt., Zandvoortmeeuwen 17 gesp. 26 pnt. Men bedenke de omstandigheden: in Haarlem was het weer eens 'wachtlopen en na 8 uur 's avonds nie mand op straat' en de verbinding met den Helder was zo, dat men precies tijd had om 11/2 uur te voetballen, als de wedstrijd des ochtends om 1 r uur aanving! Een uitwedstrijd in Den Helder (dat geëvacueerd was en waar voetballers en supporters alleen op speciale 'Ausweis' toegelaten werden!) gold in normale omstandig heden al als moeilijk, nu was het niet te verwonderen dat de zenuwen onzer spelers op een te zware proef werden gesteld. Na een van onze zijde zeer slechte wedstrijd mochten wij nog blij zijn over de uitslag 1-1. Ons doelpunt kwam pas 20 minuten voor het einde. Was het te verwonderen, dat wij op de terugreis in Oudkarspel door een juichende schare Zandvoorters werden begroet, die daar zo juist hun laatste wedstrijd in een overwinning hadden omgezet De stand aan de kop aan het einde van deze wel zeer spannende competitie luidde dus H.F.C. gesP- i8gew. 11 gel. 6 verl. 1 pnt. 28 doelp. 47-26 Zandvoortmeeuwen gesp. 18 gew. 11 gel. 6 verl. 1 pnt. 28 doelp. £7-28 84

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 88