■9 Wij vermelden hier nog, dat in de laatste helft van het seizoen Henk Höck, die eerst midvoor en later linksbinnen had gespeeld, was vervangen door Hans Busselman. Een grote schare supporters trok op 14 Maart 1943 naar het oude Haarlem-veld aan de Schoterweg, waar de beslissingswedstrijd tegen de Zandvoortmeeuwen zou plaats vinden. Dank zij flitsend snel voorhoedespel, waarbij vooral de linkervleugel en Cees de Nijs van zich deden spreken, veroverden wij een 2-0 voorsprong, onze concurrenten liepen voor de rust nog een doelpunt in, maar in de tweede helft werd het al spoedig 3-1 voor H.F.C. Een strafschop bracht de stand op 3-2, maar verder gaf onze verdediging geen kans meer. Carel Flack kogelde nog een keer tegen de lat onder grote vreugde van onze spelers en aanhang weerklonk het eindsignaal. H.F.C. WAS KAMPIOEN Aanvoerder Bob Kammeijer en zijn mede-spelers, vice-voorzitter Wim Heybroek en de elftal-commissie werden in Brinkmann gehuldigd door voorzitter Spoelder, de H.F.C.-jeugd zette de binnenstad op stelten en velen kwamen hun gelukwensen aanbieden. Enkele weken later vond een feest-avond plaats, voorafgegaan door een diner voor spelers, bestuur en ere-leden. Het deed velen goed, dat het beroemde H.F.C.-duo Aad- Wijt-Piet de Graaf voor deze avond een ouderwets cabaret-programma in elkaar had gezet, dat herinneringen opriep aan het zestigjarig jubileum. H.F.C. bewees nog springlevend te zijn! Lange beschouwingen over het elftal, dat dit kampioenschap behaalde, zijn hier overbodig. Vechtlust, gepaard aan routine en spel-inzicht zijn de voornaamste factoren geweest. Adel Gentis toonde zich een pro ductieve midvoor, de vleugelspelers Carel Flack en Piet Ligtenstein waren zeer snel, waarbij vooral de laatste veel succes boekte met de korte, lage voorzet vanaf de achterlijn. Cees de Nijs en Hans Busselman vormden de ideale schakels tussen middenlinie en aanval. Theo Drijver bleek de juiste man op de spil-plaats (wij speelden toen nog geen 'stopper'), daar hij de maat tussen aanval en verdediging goed aanvoelde. Van de vleugel- halves was Bas van Olphen de terriër, Harry de la Mar de tacticus, die veel voorbereidend werk voor de aan val verrichtte. Bob Kammeijer en Henk van Zijl vulden elkaar als backs uitstekend aan, ondanks of misschien juist dank zij hun geheel verschillende kwaliteitenhet keepen van Tom Schras was boven alle lof verheven. En de promotie-wedstrijden? zult u vragen. Hier moeten wij uw herinnering opfrissen. De N.V.B. had bij de aanvang van het seizoen besloten om 1942—1943 en 1 943—1944 als een geheel te beschouwen, met het oog op de grote aderlatingen, die verschillende verenigingen hadden ondergaan en de onbillijkheden, die hiervan het gevolg zouden kunnen zijn. Wie in deze beide seizoenen kampioen werd, resp. onderaan kwam, kwam in aanmerking voor promotie-, resp. degradatiewedstrijden; in afdelingen, waar twee verschillende clubs in deze beide jaren boven- of onderaan kwamen, zouden tussen deze clubs twee wedstrijden worden gespeeld om uit te maken, wie zich zou plaatsen voor promotie of degradatie. Al kon men ook op deze wijze niet aan onbillijkheden ontkomen, toch kan men deze maatregel achteraf niet anders dan een wijs besluit noemen. H.F.C. zou er echter de dupe van worden Eindstand H.F.C. gesp. gew. gei. verl. Pnt. v.t. H.F.C. 1 2 6 1 3° go—28 Zandvoortmeeuwen '9 11 6 2 28 39-3 1 Helder 18 10 4 4 24 47-2 7 Schoten 18 7 6 3 20 40-42 T.Y.B.B. 18 6 4 8 16 44-3° Terrasvogels 18 3 6 7 16 41-48 Kinheim 18 6 3 9 15 37-33 D.T.S. 18 4 4 10 1 2 3 8-49 Bloemendaal 18 2 7 9 11 38-36 Halfweg 18 3 4 1 1 10 36-34 De constante samenstelling van ons eerste elftal heeft in niet geringe mate tot dit goede resultaat bijgedra gen; niet minder dan 7 spelers kwamen in alle 19 wedstrijden uit, n.l. Schras, van Olphen, Drijver, de la Mar, Flack, de Nijs en Ligtenstein. Wij vermelden nog een nederlaag in een vriendschappelijke wedstrijd in Leiden tegen U.V.S. en de martelgang (tussen de bedrijven door) in een zeer onprettige beker-voorronde, waarin wij het moesten uit vechten tegen Beverwijk (4—3 nederlaag) en Onze Gezellen, Schoten en D.l.O. (overwinningen met resp. 4_— 2, 3—2, 2—1). Kampioen van deze poule werd Beverwijk door een beter doelgemiddelde dan H.F.C.; niemand was er rouwig om 1 Op 8 November speelde op ons veld een Haarlems elftal tegen de Haagse tweede en derde klassers, in het kader van de 'Technische Dag'. Uitslag 4-2 voor Haarlem. 85

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 89