Sixes rechtsbackplaats de richting van de midvoor inslaat om plotseling, juist wanneer de spil der tegenstanders het zal wegkoppen, feilloos een afwijkende beweging te maken en precies bij de rechtbuiten te belanden. Wij behoeven hieraan weinig toe te voegen. Met steunpilaren - letterlijk en figuurlijk - als 'Hempie' zal H.F.C. steeds een eigen sfeer behouden. Hebt u nooit het daverende gelach horen opstijgen uit een groepje H.F.C.-ers, waarvan hij deel uitmaakte? Natuurlijk wel en dan begrijpt u precies wat wij bedoelen om met onze vriend Bommel te spreken. BOB KAMMEIJER Onder degenen, die op latere leeftijd lid van H.F.C. werden, na hun voetbal opleiding elders te hebben ontvangen, neemt Bob Kammeijer een bijzondere plaats in. Hij had reeds een geheel 'voetbal-leven' achter de rug, toen hij bij ons kwam, zodat niemand zich verbaasd zou hebben, wanneer hij zich van actieve sportbeoefening zou hebben teruggetrokken. Wat echter nog belangrijker is: het duurde niet lang of Bob had zich tot een ras-H.F.C.-er ontwikkeld. Wij schreven zo juist, dat hij al een lange voetbal loopbaan achter de rug had, toen hij bij ons kwam: dit neemt niet weg, dat hij er bij ons nog - met enkele onderbrekingen - dertien jaar aan toevoegde. Hij was de veertig al gepasseerd toen hij zijn laatste wedstrijd voor onze keurploeg speelde! Enkele malen gaf hij de wens te kennen in de veteranen te worden opgesteld, maar wanneer deze wens al eens gerespecteerd werd, kwam de elftal-commissie na enige tijd toch weer een beroep op hem doen om zijn plaats weer in te nemen. Het tekent Bob genoeg, dat hij steeds weer bereid was dit verzoek in te willigen. Zo speelde hij - afgezien van vriendschappelijke en beker wedstrijden 161 maal voor H.F.C. i en wel van 1939/40 tot 19^2/^3. Verschillende jaren was Bob bovendien aanvoerder van het eerste elftal. Hieruit blijkt genoeg, dat hij al spoedig geheel als een der onzen werd beschouwd. Na de oorlog maakte hij van 1946 tot 1949 deel uit van de redactie van ons clubblad, waarbij hij zijn vaardigheid met de pen en zijn kennis op typografisch gebied ter beschikking stelde. Gedurende de oorlog deed de jeugdcommissie nooit tevergeefs een beroep op hem, wanneer onze juniores extra-training nodig hadden. Al deze dingen verrichtte Bob zonder zich ooit op de voorgrond te dringen. Zijn rustige natuur, gepaard met een groot gevoel voor humor heeft hem vele vrienden verschaft, niet alleen in, maar ook buiten H.F.C. Een enkel woord van Bob was meestal voldoende om verhitte gemoederen van medespelers en tegenstanders tot bedaren te brengen. Als men bij uitwedstrijden tussen aanhangers van de tegenpartij stond, hoorde men dikwijls een van hen welgemeend zeggen, wanneer H.F.C. het veld op kwam: 'Kijk, daar heb je Kammeijer - een fijne speler!' h. l. 'Een jaarlijks terugkerend festijn: de Sixes'. Aldus het opschrift boven een deelnemersfoto anno 1934, te vinden in het Gedenkboek 1929-1939 blz. 99. Een korte, maar sprekende typering van het voetbalfeest, dat zich vanaf zijn ontstaan, thans een dertig jaar geleden, mocht rekenen tot de hoogtijdagen op de H.F.C.-kalender. Een kenschetsing ook van het unieke evenement, dat de gehele Good Old-familie, van vader tot zoon, van crack tot nonvaleur, van actief speler tot organisator in beweging bracht. Schrijvende over de Sixes doen wij goed van deze opsomming de staart het eerst te nemen, aldus beginnend bij de organisator. Want telde onze club niet steeds leden, wie het niet voldoende was hun liefde jegens H.F.C. op het leren monster uit te leven, dan zou het instituut Sixes niet op zo'n rijke historie kunnen bogen als nu het geval is. Gelukkig heeft het aan de Spanjaardslaan nimmer aan goede regeerders ontbroken, onder dezulken ook die het tournooi van de Sixes in handen namen. Het is gevaarlijk daarbij namen te noemen, wanneer men, zoals wij, de oertijd en het recente verleden van dit gebeuren gemist heeft en slechts de generatie tussen 1930 en 1940 uit eigen waarneming kent. Wij menen echter de leiders uit de eerste jaren geen onrecht aan te doen, indien wij hier de naam van Aad Wijt laten horen en in deze figuur een eresaluut brengen aan degenen, die het idee Sixes gestalte gaven en aan hun opvolgers, die door organisatorische gaven deze opzet 90

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 94