Seizoen 1943 -1944 Het vijf en zestigste jaar van onze vereniging begon met de gebruikelijke jaarvergadering op 2 i Augustus 1943. De terugblik op het afgelopen seizoen gaf natuurlijk aanleiding tot optimistische beschouwingen, maar de vooruitzichten waren minder gunstig. Verschillende spelers zouden niet meer kunnen uitkomen, onze reserves toch al niet ons sterkste punt waren ook uitgedund. Dr C. Spoelder had de wens te kennen gegeven de leiding van de vereniging aan een jongere over te dragen. Voor het eerst na 1 8 jaar stond de H.F.C. voor het feit van" een vacature voor de voorzittersplaats. Een periode vol hoogte- en dieptepunten in ons verenigingsleven vond op een merkwaardig tijdstip zijn afsluiting. Vice-voorzitter W. Heybroek nam de leiding van de vereniging over, R. Mac Neill werd gekozen als nieuwe vice-voorzitter; in plaats van de al tredende commissaris J. P. Schmal kreeg J. J. Reinders Folmer in het Bestuur zitting. Het aantal leden bleef zich in stijgende lijn bewegen: van 493 tot 363! De toestand der financiën was redelijk, al zou men het nog steeds niet zonder vrijwillige extra-bijdragen kunnen stellen. Op 11 September volgde een Buitengewone Algemene Vergadering, die door talrijke leden werd bezocht en in het bijzonder door de aanwezigheid van de meeste Ere-leden en Leden van Verdienste een bijzonder cachet kreeg. Dr Spoelder, die hier nog presideerde, huldigde jhr Dr J. C. Mollerus met zijn vijf en twintig jarig jubileum als Secretaris. Wij, die op het punt staan zijn vijf en dertigjarig jubileum mee te maken, zijn met deze gedachte al zo vertrouwd geraakt, dat wij 'Mollerus' en Secretaris als één begrip zijn gaan ae- schouwen. Het is hier niet de plaats op de verdienste van onze opper-pennevoerder diep in te gaan, een woord van hulde en dank is wel zeer op zijn plaats. Het persoonlijk afscheidswoord van Dr Spoelder werd gevolgd door een Bijzondere Mededeling van het Bestuur', het laatste punt van de agenda. Wim Heybroek die de voorzittershamer had overgenomen, stelde de vergadering voor zijn voorganger tot Ere-lid te benoemen. Zelden is dit Ere-lidmaatschap een zo verdiende beloning geweest voor aan onze vereniging bewezen diensten. De H.F.C. mag zich gelukkig prijzen gedurende een zo la"nge periode te hebben mogen beschikken over de leidersgaven en de redenaarskwaliteiten van 'De Dokter'. De wijze, waarop hij bij bijzondere gelegenheden zijn van levenswijsheid getuigende woorden wist te kiezen, heeft op allen die ervan getuige mochten zijn, een onuitwisbare indruk gemaakt. Zijn leiding van de vereniging is steeds in de ware zin 'van boven at' geweestzonder zich met details te bemoeien heeft Spoelder steeds de grote lijn in het oog gehouden. Hij droeg de leiding over op een ogenblik, waarop onze vereniging over het dieptepunt heen was. Zoals boven al werd gezegd: de prestaties van ons eerste elftal zouden zorg baren. Carel Flack, Cees de Nijs en Hans Busselman waren niet beschikbaar, waardoor onze voorhoede in het vorig seizoen een sterke combinatie aanzienlijk aan kracht had ingeboet. Achterhoede en middenlinie speelden in hun beproefde opstelling, op de rechtervleugel debuteerde Piet van Zeeland, rechtstreeks uit de juniores, die als binnen- speler Tonny de la Mar naast zich kreeg, Adel Gentis bleef midvoor, Rick Mac Neill, ook al uit de juniores, vormde met Piet Ligtenstein de linkervleugel. Nederlagen in vriendschappelijke wedstrijden tegen West Frisia uitenZ.V.V. thuis (beide 4-1) voorspelden weinig goeds. De eerste drie competitie-wedstrijden leverden drie punten op: Terrasvogels thuis 1 1Schoten uit een 4-3 overwinning, D.T.S. uit een 2-0 nederlaag. Tonny de la Mar moest het wegens zijn onwillige enkel opgeven, Rick Mack Neill werd vervangen. Dat Bas van Olphen, ondanks de gebrekkige treinverbindingen, iedere week uit Deventer overkwam, mag hier niet onvermeld blijven. Onder de dwang der omstandigheden kwam een nieuwe combinatie uit de bus: Schras, Kammeijer, van Zijl, van Olphen,^Drijver, Blankenaar, van Zeeland, H. de la Mar, Jochemus, Gentis, Ligtenstein. Bart Blankenaar en Koek Jochemus als jeugdige nieuwelingen, werkten verdienstelijk; laatstgenoemde was echter nog te licht voor de moeilijke mid voorplaats. Met vallen en opstaan ging het verder: 1 lalfweg thuis leverde een 5-0 overwinning, Kinheim uiteen 4-2 nederlaag, Zandvoortmeeuwen thuis een gelijk spel (1-1). In Velsen speelde Harry de la Mar weer op zijn oude linkshalf-plaats, Bart Blankenaar rechtsbinnen. Piet Ligtenstein sukkelde met een onwillige spier en moest zich tegen Halfweg door Cees ten Have laten vervangen. Helder had nu 9 punten uit 3 wedstrijden, D.T S. 10 uit 6, Zandvoortmeeuwen 7 uit 3, H.F.C. en Kinheim 6 uit 6. Pas in de laatste minuten konden wij de gelijkmaker scoren in de uitwedstrijd tegen T.Y.B.B. (2-2), dank zij Bart Blankenaar. Tom Schras liep een knieblessure op en was uitgeschakeld. Het ongeluk ging ons achtervolgen! Andriessen, Kammeijer, Bosman, Blankenaar, Drijver, H. de la Mar, van Zeeland, v. d. Wal, Jochemus^ Gentis en Ligtenstein konden het aan de Spanjaardslaan tegen Bloemendaal niet bolwerken (1-2), 93

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 97