9+ met welke cijfers wij ook tegen de kampioenscandidaten in Den Helder ten onder gingen. Hier was v. d. Wal door Höck vervangen, Kammeijer stond op de ziekenlijst, waardoor Drijver back moest spelen, Blanke naar als spil optrad en Königel de rechtshalf-plaats bezette; Gentis was niet beschikbaar; Gerbranda speelde in zijn plaats. Wij zakten af tot no. 7 van de ranglijst met 7 punten uit 9 wedstrijden: slechts twee meer dan Schoten dat de onderste plaats bezette De tweede competitie-ronde begon met de derde 2—1 nederlaag in successie, tegen de Terrasvogels in Santpoort. Van Zeeland, die geblesseerd was, werd op de rechtsbuitenplaats door Gerbranda vervangen, van Zijl bezette zijn oude plaats, Gentis was weer van de partij. 1 Januari 1944: De Oud-Internationals (op Duits bevel in witte shirts) weer onze gasten: Staand van links naar rechts: Kaufmann (trainer O.I.), Max Slingenberg (grensr.), van Zijl, Caklenhove, de la Mar, Weber, Höck, Anderiessen, Ligtenstein, Pellikaan, Blankenaar, Andriessen, Reinders Folmer (grensr.), Gentis; knielend: Kotte (scheidsr.), Halle, Lagendaal, Wels, Vente, Tap, v. Zeeland, Kammeyer, van Heel, Königel, v. Nellen, Drijver. Een volledige reorganisatie van ons gedemoraliseerde elftal bleek noodzakelijk en maakte voorlopig een einde aan de ellende. Vier goals van Piet Ligtenstein veegden Schoten van het veld (3-1). Onze opstelling was nu: Andriessen, Kammeijer, van Zijl; Königel, Blankenaar, de la Mar; van Zeeland, Höck, Gentis, Drijver, Ligtenstein. Met £-2 en j-i moesten D.T.S. en Kinheim (beide thuis) aan ons de revanche laten. Ons puntental liep op tot 13 uit 13 wedstrijden. In de laatste wedstrijd, tevens de eerste competitiematch van 1944, was Drijver verhinderd: Rahusen speelde rechtsbuiten, van Zeeland rechts- en Höck linksbinnen. Ons gebrek aan reserves komt wel duidelijk tot uiting, wanneer men ziet, hoe telkens bij afwezigheid van één speler de ploeg op drie of vier plaatsen gewijzigd moest worden! De strijd om het kampioenschap was eind December al beslist. Helder was onbedreigd de sterkste van de afdeling en prijkte in januari 1944 met slechts drie verliespunten uit ij wedstrijden bovenaan. No. 2, Zandvoortmeeuwen, volgde met 9 punten achterstand! De Zandvoortmeeuwen speelden na de evacuatie van hun dorp op het T.H.B.-veld in Aerden- hout, waar wij met 2—1 aan het kortste einde trokken, een uitslag, die ons dit seizoen wel achtervolgde. Onze gelijkmaker, kort voor de rust (dat dachten wij tenminste), door Höck gescoord, werd door de scheids rechter ongeldig verklaard, daar de speeltijd juist was verstreken. Met de storm tegen waren wij in de tweede helft wel in de meerderheid, maar het mocht niet baten. Een week eerder had Halfweg op eigen terrein in de laatste minuten ons een 1-0 nederlaag bezorgd. De afwezigheid van Gentis bleek hier fataal. De opleving was dus van korte duur geweest.

Jubileumboeken HFC | 1954 | | pagina 98