ROB DE BOER: veel facetten 1951 Jan Voorwalt, Piet Domhoff en Walter Dekker, Dick van der Zouwe, Nico Vreeken en Jan van Breemen, later vervangen door Henny Wijkhuizen en Robert Ort, Wim Bergisch, Ard Schuite maker en Huib ter Haar in de laatste wedstrijd vervangen door Jan Domhoff. 1953 Hans Vaandering, Thijs Heering, Jan Groot, Gerard Molenaar, Henny Wijkhuizen, Eric van Schouwenburg, Gerard Croese, Henk Reus, Wim van der Zwaan, Poen Huy, Peter Engelenberg. 1956: J. J. de Graaff, W. Rijpma, C. J. C. Voors, H. Steffelaar, W. H. v. Schouwenburg, (aanv.), K. J. Heering, E. Thole, P. de Josseling de Jong, R. S. Bakker, B. Lindeman, P. v. Baaren, G. v. d. Lee, F. U. Darlang, P. Looyen. 1957 F. v. Buchem (capt.), Joost Barends, Wim de Waard, Paul Sepp, Ton Leeuwenburg, John Honnef, Poster, Geerling, Lindeman, Koenders, Venker. Spelende reserves: Ger. v. Haasteren en Rein Zeylemaker. Niet spelende reserves: Jelle v. d. Walle en Ernst Lamberty. 1959 Erik Kammeijer (aanvoerder), Paul van Baasbank, Paul van Bueren, Raymond van Dortmond, Arend-Jan Heerma van Voss, Johnnie Honnef, Han Koenders, Pim Kuyken, Gejus van der Meulen, Menno Nubé, Huub van Pesch, Gerard Postel, Chris v. Schouwenburg, Jaap Smeeling en Bert Vermeer. 1960 Ronnie van der Meyde, Bob Rigbers, Hans Tekelenburg, Gejus van der Meulen, Bert Vermeer (aanvoerder), Paul van Baasbank, Paul van Bueren, Raymond van Dortmond, Han Koenders, Tom Gottschal, Jaap Jan Smuling, Chris van Schouwenburg, Peter Thole, Jan Meulman en Rob Tullenaar. 1961 Jan Dalmeyer, Paul van Bueren, Paul van Baasbank, Jaap Jan Smuling (aanvoerder), Rob Tullenaar, Cees van Buchem, Chris van Schouwenburg, Peter Thole, Raymond van Dortmond, Gerrit van der Valk Bouman, Frank van der Mey, Frank de Vries, Eldert Stuut, Fred van Raam en Thames Kokke. A. SANDTKE Welk facet van deze veelzijdige H.F.C.-er verdient het meest te worden belicht? Wij weten het waarachtig niet. Als voetballer heeft hij het nooit hoger gebracht dan incidentele wedstrijden met het tweede elftal. Dit is geen schande, want H.F.C. zat zo'n jaar of wat geleden bijzonder goed in zijn stoppers. Rob de Boer is trouwens geen man om op de voorgrond te excelleren. Zijn meesterschap schuilt veeleer in het 'ter zijde'. Vandaar dat hij het eerste elftal jarenlang als grensrechter ver gezelde. In deze dikwijls weinig benijdenswaardige functie op luttele meters afstand van een maar al te vaak zeer chauvinistisch publiek, zag hij kans om de achting van vriend en vijand voor zich te winnen door een flegmatieke integriteit, die hem zo bij uitstek geschikt maakt om de kleuren van de krasse koninklijke mee te helpen hooghouden. Weliswaar hanteert hij nu de grensrechtersvlag al geruime tijd niet meer, maar een lager elftal van oude meesters profiteert nog wekelijks van zijn grote technische en tactische gaven, die hij voor fijnproevers in slow-motion op de grasmat etaleert. Wie echter het voorrecht geniet aan H.F.C.-diners en andere bij eenkomsten deel te nemen, kent hem bovendien als brillant causeur, wiens snedige, doch nimmer kwetsende interrupties de feestvreugde alleen maar verhogen. Juist daarom is het zo'n gerustellende gedachte, dat deze, even beminnelijke als geestige volbloed H.F.C.- er, straks bij de viering van het 100-jarig bestaan van zijn club nog in de kracht van zijn jaren zal zijn. FRITS ANDRIESSEN 96

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 100