ERIC THOLE: fel in charges ERE-GALERIJ Eigenlijk een moeilijke opgave iets te schrijven over een H.F.C.-er die jarenlang zo dicht naast je heeft geopereerd op het groene tapijt. Moei lijk in die zin dat de karakter-(lees: voetbal) trekken voor schrijver dezes zó duidelijk zijn dat het zelfs moeilijk valt deze op derden over te dragen. Ontzettend fel in z'n charges, vaak ook te fel doch altijd weer met de nodige zelfdicipline terug op z'n plaats, welke meestal in de achterhoede was te vinden. Ondergetekende herinnert zich nog een aardig voorval. Ik meen dat het in 1965 gebeurde toen Eric nog aanvoerder van 't eerste was. D.W.V. uit te Amsterdam. Een van zijn backs was bij herhaling z'n tegenstander fors te lijf gegaan en de scheidsrechter wist bij de zoveel ste overtreding eigenlijk niet of hij de betrokken speler moest ver wijderen. Eric had 't gevaar bijtijds gezien, waande zich misschien nog op de soos in Delft, en sloeg z'n medespeler met de vlakke hand vol in het gelaat waarop deze speler met gebogen hoofd afdroop. Het resultaat was een tevreden scheidsrechter en het publiek hyste risch over deze cadaverdiscipline in de H.F.C.-gelederen. De betrokken speler werd zo mak als een lammetje zult U begrijpen. Technisch een goede speler die alle wedstrijden met een geweldig esprit volbracht. Merkwaardige overeenkomst met ondergetekende (tijdgenoot): kan moeilijk verlies verwerken heeft bij nederlaag dagen de pest in, maar speelt de volgende match dan ook prompt met een inzet van 200%! Hopelijk heeft U zo een kleine indruk van deze H.F.C.'er pur-sang. G. W. P. MOLENAAR 4 99

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 103