LEO DAMEN'S wil is wet HEESTERBEEK Jr: traditie voortgezet In haar lange geschiedenis heeft H.F.C. menige terreinknecht gekend en om de één of andere reden zijn het altijd eminente figuren geweest. Ook Leo Damen heeft zich binnen onze ver eniging een plaats verworven die voor iedereen duidelijk zicht baar is. Wee degene die de euvele moed heeft de meester te pas seren, dan smijt hij een ware stortvloed van verwijten over z'n slachtoffer uit en doet deze stumper er beter aan voorlopig zijn biezen te pakken. Mag de plaats die hij in onze vereniging inneemt dan duide lijk en bekend zijn, zijn mening betreffende diverse zaken blijft meestentijds verborgen achter een golf van enthousiast geuite, wrange, grappen. Cricket? Voetbal? Welke van de twee zou nu werkelijk zijn voorkeur genieten? Geen mens die het weet. Voor onze dierbare jeugd kan hij overigens bar duidelijk en helder zijn. Leo's wil is wet, en de jonge snoever die aan de ijzeren wetten van Damen tracht te ontsnappen wordt vlot in het gareel geroepen met een duidelijk: 'Jozef! Kom jij es effetjes hier'! En reken maar dat de knaap komt. De enige knaap die op deze kreet niet naar Leo's wens rea geerde was een euvele jonge ballen-dief die zich met z'n buit via de Zuiderhoutlaan naar Marietje met de Kalfsogen repte. Echter, op behoorlijke afstand van de jonge delinquent lag Leo net op kruissnelheid en zwoegde onvervaard voorwaarts om eerst in het struweel te verdwijnen cn vijf minuten later daaruit weer op te duiken. Weliswaar zonder diefje, maar mét bal. Een luid applaus was zijn deel toen hij een soort ereronde liep voorlangs de hoofdtribune. Waren de toejuichingen alleen voor het winnen van deze slag? Neen, het was gewoon even: 'Leo, daar r *-*. tfwxvt* 9'! Wanneer U zich op zondagmiddag aan de Emmaüslaanzijde naar ons veld begeeft teneinde Uw frustaties eens heerlijk op ons eerste af te reageren, dan kan het niet anders of U ontmoet als eerste een uiterst vriendelijke, doch gedecideerd man, die in een wankel hokje kaartjes verkoopt en tussen de bedrijven door levensgevaarlijk, uit een poortje hangend, de amateur controleurs in de gaten houdt en instrueert. Dit nu is Heesterbeek Jr., de enige vaste beroeps-contro leur in onze dienst. En als U gezien onze bezoekersdichtheid en de spreekwoordelijke gierigheid van onze na-oorlogse pen ningmeesters wel eens het idee kon krijgen, dat voornoemde Heesterbeek Jr. het niet om het geld doet, dan heeft U nog gelijk ook. Hij zet n.l. op zijn eigen vriendelijke en bescheiden wijze de traditie voort, die zijn vader, de met ijzeren vuist rege rende en zeer kundige terreinknecht benevens boezemvriend van vele oudere H.F.C.-ers, destijds heeft gegrondvest. Wij wensen hem uit puur eigenbelang een lange 'carrière' op onze velden toe. Want hij heeft een aardje naar zijn vaartje. Een groter compliment kan men hem moeilijk maken. R.f. 103

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 107