ROB SEVENHUYSEN Rob Sevenhuysen was in de periode 19461955 een bekend commis sielid van H.F.C. en in het bijzonder heeft het jeugdwerk hem daarbij aangetrokken. Zijn voetbalcapaciteiten waren niet groots te noemen. Hij was speler van een der lagere elftallen, doch dat laatste maakte hij goed door jaren deel uit te maken van de jeugdcommissie. Vele activiteiten op het gebied van het jeugdwerk werden door hem ontplooid, zoals het organiseren van jeugdavonden, jeugdtoernooien, enz. Wij denken b.v. aan het toernooi om de snertbeker, een toernooi, dat zover ons bekend, nog steeds wordt gehouden tussen de jeugd van H.B.S. en H.F.C. Rob was degene, die het initiatief nam voor dit toernooi en in het bijzonder met betrekking tot de vriendschapsbanden tussen H.B.S. en H.F.C. Bovendien was Rob vanaf het seizoen 19491950 nog een drie- of viertal jaren lid van het bestuur, waarvoor door hem ook het nodige werk werd verricht. Hij was een goede en altijd opgewekte vriend van vele H.F.C.-ers en wij zien hem in onze gedachten nog vaak staan bij het tentje van Schaafsma, lachend en kouwend op een reep chocolade e.d. Rob was een trouw H.F.C.-er, die, niettegenstaande het feit, dat hij in verband met zijn werkzaam heden naar Rotterdam vertrok, op ieder reunistendiner aanwezig was en de ledenvergaderingen beter bezocht dan vele in Haarlem en omgeving wonende H.F.C.-ers. Hij is helaas op 47-jarige leeftijd over leden. Een pur-sang H.F.C.-er! A.S. Aan de medische begeleiding van onze elftallen zal in de toekomst meer zorg besteed dienen te worden. De prestaties zullen nog aanzienlijk kunnen worden opgevoerd door het voorschrijven van het juiste voedsel, door het regelmatig meten van de conditie, door meer individueel ge richte oefeningen, kortom door een wetenschappelijker aanpak. Juist voor amateurs die slechts een gedeelte van hun tijd voor de sport beschikbaar hebben is het zaak deze tijd zo efficiënt mogelijk te be steden. Dit is in enkele woorden wat clubarts Cees Weidema door het hoofd speelt. Het leidt geen twijfel of de ontwikkeling op dit gebied wijst er op dat het de door Cees aangeduide kant opgaat. Het zal dan ook interessant zijn vast te stellen in hoeverre de ideeën van deze sportarts zich bij H.F.C. laten verwezenlijken om te komen tot de plaats waar onze club behoort: in de eerste klas. T. 105

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 109