MANTY SCHOLTMEYER: hoffotograaf SIXES: voetbalfeest voor jong en oud Indien wij de jaargangen van ons clubblad de H.F.C.-er eens door bladeren, dan valt het op dat vele artikelen en beschrijvingen de laatste jaren door foto's worden opgeluisterd. Van de hoogtij-dagen in ons clubleven, zoals de 1 januari maaltijd, het reünistendiner, zijn zelfs ge hele fotopagina's samengesteld. Deze foto's zijn meestal van Manty Scholtmeyer afkomstig. Er kan praktisch geen gebeurtenis van belang plaats vinden of je ziet Manty op een stoel staan, diep gebogen over zijn toestel. Hij heeft niet de gewoonte het model te waarschuwen bij het maken van een foto en dat is dan ook de reden dat men een gedeelte van zijn activiteiten nooit te zien krijgt. Alleen die plaatjes waarop de betrokkene gunstig uitkomt worden aan de openbaarheid prijs gegeven. Een van zijn meesterwerken beschouwen wij nog altijd de afbeelding waarop Paul van Baasbank op 1 januari met een ietwat gelaten blik naar vele kleine glaasjes zit te staren (zie pagina 121). In het Mulier-nummer en ook in dit jubileum boek zult U verschillende proeven van zijn bekwaamheid tegenkomen. Zonder in het hoogste elftal te zijn doorgedrongen mag men zeggen dat hij ook op het voetbalveld zijn sporen heeft verdiend: een terrier- achtige verdediger, die men in het duel steeds tweemaal tegenkomt. Manty is een bescheiden H.F.C.-er die, wanneer men een beroep op hem doet, altijd bereid is zijn club te helpen. Wij hopen onze 'hoffoto- graaf' nog lang in ons midden te mogen hebben. T. 113

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 117