OOK DAT WAS ER VOOR DE JEUGD Er is voor de H.F.C.-jeugd in de loop van de afgelopen vijftien jaar ook wel zo het een en ander ge organiseerd, dat weinig of niets met voetbal te maken had, doch voor het clubleven van belang was. De tafeltenniskampioenschappen, die in de Kerstvacantie worden gehouden. Vanzelfsprekend waren er weer jaarlijks diverse clubavonden. Wij denken vooral terug aan de zo zeer geslaagde jeugdavonden in het Minerva-theater te Heemstede. De schitterende opvoering van 'Catootje', doch ook bekende sprekers zoals de heren Bob Spaak, Dick van Rijn en Barend Schilperoort stonden op het programma. Er waren weer vele film- en kienavonden en pingshotwedstrijden (altijd goed voor gehoorstoornissen na afloop). Wij herinneren ons schaatswedstrijden op de Ijsbaan te Heemstede in januari 1963 hij een temperatuur van 14 graden onder nul. Voorts werd een bezoek door junioren gebracht aan het Olympisch Stadion te Amsterdam, waarna werd gekeken naar het Amsterdams XITottenham Hotspur. Wij zijn niet vergeten de reportage van de wedstrijd om het Amateurkampioenschap van Nederland tussen S.C. Emma (Z.-Limburg) en H.F.C., die door Jan de Troye werd verzorgd en te beluisteren viel in het daarvoor afgehuurde Concertgebouw te Haarlem. Het enthousiasme was daar zo groot (logisch, bij de 2-4 overwinning na een heroïsche wedstrijd van ons eerste), dat het wereldberoemde orgel in het Concertgebouw, maandenlang onbespeelbaar was, zo ontstemd bleek het te zijn! In net Jubileumtoernooi ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan nodigde H.V.V. verenigingen uit, afkomstig uit steden, die in de Tachtigjarige oorlog een grote rol hebben gespeeld. Karei Fortanier ver scheen als Kenau Simons Hasselaar. Friso van der Wal zou als heraut te paard komen, doch dat ging op het laatste moment niet door, omdat hij. vanwege een steenpuist niet op de knol kon zitten! Tot slot nog de geboorte van een kleine; in september 1961 werd de 'Kleine H.F.C.-er' geboren in de bossen van Huis ter Heide. Het was wel een toverkindje want het had twee moeders van mannelijke kunne, t.w. Leo Jonker en Wichert van Schouwenburg. Wij kunnen ons het clubleven, ook administratief/ aanschrijvend niet meer zonder onze 'Kleine' indenken. De twee moeders hebben een levensvatbaar H.F.C.-kind gebaard! Hulde aan allen, die in enigerlei vorm meewerken aan de wekelijkse verschijning van de 'Kleine H.F.C.'er'. Jeugdcommissie 1968/1969: v.l.n.r. P. Goosens, A. B. van Vemde, E. de la Mar, 1. N. M. Kluit, D. Vreeken G. H. Vermeer, P. Kalbfleisch en Chr. van Schouwenburg. 122

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 126