HANS DE HAAN: gezellige vent ANDERS GEZIEN Hans de Haan is voor vele H.F.C.-ers een bekende figuur, die al jaren met zijn club meeleeft. Als actief voetballer speelde hij in diverse teams van The Good Old, zo o.a. in het seizoen 1934/1935 in H.F.C. 4, 1935/1936 in H.F.C. 2 en latere jaren afwisselend in H.F.C. 1 en 2. Hij speelde 21 maal voor het eerste en met succes, hieruit blijkt wel dat hij voetbalkwaliteiten had. Voor zover mij bekend speelde hij hoofd zakelijk in de voorhoede, waar elke tegenpartij rekening met hem moest houden. Duels ging hij niet uit de weg en hij kon stevig doordrukken; zodoende heeft hij menig doelpunt voor ons gescoord. Praten tegen tegenpartij en scheidsrechter was ook één van zijn sterke punten, hoewel dit niet erg geapprecieerd werd. Buiten het veld is het altijd een gezellige vent, waar je gezellig een glaasje bier mee kunt drinken en dan wel de laatste moppen te horen krijgt die met verve verteld worden. Nu moet U niet denken dat het zo'n gemakkelijk persoon is, want als hem iets niet bevalt weet hij dit ook te herde te brengen en ben je niet met een dooddoenertje van hem af. Na zijn terugkeer uit Den Haag, waar hij enige tijd zijn domicilie heeft gehad, heeft hij, naar ik meen, niet meer gespeeld, maar interes seerde zich meer voor de jeugd, niet direct door jeugdwerk voor de H.F.C. te doen, maar met raad en daad. Dit was niet zo verwonderlijk, daar intussen zijn beide zoons lid van H.F.C. geworden waren. De interesse voor en de kennis van de voetballende H.F.C.-jeugd en zijn eigen voetbalervaringen, waren aanleiding voor het Bestuur om Hans te vragen plaats te willen nemen in de Elftalcommissie, welke taak hij sinds enige jaren vervuld. In deze commissie heb ik Hans leren kennen niet alleen als de lollige broek, maar als iemand die zijn taak serieus opvat en er zich niet met een Jantje van Leiden afmaakt. Voor lastige spelers, hier bedoel ik spelers die regelmatig afschrijven, of hun elftal in moeilijkheden brengen door niet op te komen of die andere moeilijkheden hebben, is hij dè man. Hij zoekt zulke gevallen uit en weet deze spelers meestal weer tot actief voetbal te bewegen en meestal heb je van zo'n knaap later niet veel last meer. Ook bij het opstellen van de elftallen verdedigt hij zijn zienswijze tot het laatst. U zult misschien zeggen wat een vervelende kerel, integendeel het is een reële vent waarmee het prettig samenwerken is. Voor H.F.C. te hopen, dat Hans nog vele jaren zijn steun aan onze vereniging zal blijven geven. HACK 127

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 131