FAMILIE Toen de familie Schaafsma besloot zich uit de zaken terug te Niet-lid „in cijfers": JAN BERGHUIS trekken, ontstond er een gezagsvacuüm achter onze toonbank. ENGEL Daar dit voor de soms hongerige doch immer dorstige H.F.C.- ers een onhoudbare toestand is, werd ene 'Engel' aangetrokken via de bekende frisdrankenspecialist en bestuurslid Jan Kroon. Het enige wat wij van de nieuwe pachter wisten, was dat hij een soort Zwolsman op cantinegebied was, die complete Sport parken, stadions en musea van consumpties voorzag, terwijl hij in de hem blijkbaar dan nog resterende vrije tijd in een saucijzen- fabriek werkzaam was. Niettegenstaande ons tot op dat moment nog ongeschokte vertrouwen in de feilloze kennis van het hore cabedrijf van voornoemde heer Kroon, werd het ons toch bang te moede. Immers, de gemiddelde H.F.C.-er wil meer dan ge woon maar een wettelijk afgepaste hoeveelheid voor zijn neus gekletst te krijgen. Hij wil een vriendschappelijke verhouding met iedereen op het veld. Nou en dat kreeg deze gemiddelde H.F.C.-er dan ook! Heer Engel, door zijn talloze besognes slechts in staat zich spaarzaam op ons terrein op te houden, liet en laat zich door zijn charmante echtgenote vervangen, die zich op haar beurt door even char mante vriendinnen laat assisteren. Consumpties worden met een vriendelijke glimlach voor U neergezet, bier, sherry, nasigoreng- en biefstukfestijnen woeden tot sluitings-tijd en nog steeds trachten wij uit te vinden wat er nou eigenlijk niet bij deze mensen kan. Maar genoeg hierover, en mocht U meer willen weten, bestel een kop erwtensoep en het is of er een Engeltje op Uw tong plast. R.F. Het is niet gebruikelijk dat er in een jubileumboek geschreven wordt over een niet-lid. Jan Berghuis maakt hierop een uitzondering. Druk pratend, tijdens wedstrijden heftig gesticulerend, haastig uit slagen en doelpuntenmakers noterend, is deze supporter, altoos van een alpinopet voorzien, een vertrouwd beeld op onze velden geworden. Er zijn weinig mensen die zo intens met een wedstrijd meeleven als deze H.F.C.-aanhanger. Praktisch iedere fase van de wedstrijd kan men van zijn gelaat aflezen. Zijn verontwaardigde armgebaren als hij het niet met de scheidsrechter eens is stempelt hem tot een levendige persoonlijkheid. Hoewel H.F.C. de laatste jaren over een eigen archief beschikt zal iedereen die iets wil weten over wedstrijden, doelpunten of ranglijstjes Jan Berghuis raadplegen. Meestal weet hij het uit zijn hoofd. Mocht het een heel moeilijk probleem zijn dan is zijn stereotype vraag 'Heb je haast nee? oh, dan krijg je het morgen in de bus. Zijn plak boeken, waarvan de inhoud nog met felle moderne kleuren wordt be nadrukt, zijn uniek en zullen volgens Jan zijn toezegging, t.z.t. aan H.F.C. worden geschonken. De statistische gegevens die in dit jubileumboek voorkomen zijn voor een groot gedeelte afkomstig van Berghuis, die wij vanaf deze plaats hartelijk danken voor zijn geduld en grote bereidwilligheid welke hij steeds heeft getoond.

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 132