Nederlands elftal. Daarbij is het eens voorgekomen dat hij een bal die in de goal had moeten zitten naast schoot, door het feit dat hij als rechts speler links was opgesteld. Muiier schaamde zich zo voor die misser dat hij op de dag na de wedstrijd, naar Zandvoort ging en daar ging zitten onder een bord dat het opschrift droeg: hier worden ezels verhuurd. Bij al zijn eigenschappen was hij ook nog een goed schrijver. Er zijn boeken, door hem geschreven over wintersport, athletiek en voetbal en cricket. Nu wel verouderd, natuurlijk. En nu moet ik eens eindigen langzamerhand. Pim Mulier was een zeer bijzonder man, pionier op vele sportgebieden, een man aan wie Nederland op dit punt zeer veel te danken heeft. Hij richtte de Nederlandse Voetbalbond op toen hij 24 jaar oud was. Bij zijn overlijden op de leeftijd van 89 jaar in 1954 was hij 64 jaar lid van de voetbalbond, waarvan 61 jaar ere-lid en 56 jaar ere voorzitter, die laatste eer was hem dus al op de leeftijd van 32 toegevallen. Ik heb toch alweer veel uit vroegere publicaties moeten herhalen. Dat had ik nog uitvoeriger, nog completer kunnen doen, maar er zijn grenzen, zelfs aan Mulier, maar niet aan de verdiensten die hij aan de sportbeoefening in ons land bewezen heeft. En ik eindig zoals ik begonnen ben: stel je die toestand eens voor. Tja, er zijn nu eenmaal Pimmen en Pimmen. Maar er is maar één Superpim geweest. Een ontwerp-clubhuis uil het begin van deze eeuw; het lustoord is er nooit gekomen, hetgeen zo te zien met zo heel erg verwonderlijk is. 13

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 17