Als vice-voorzitter heb ik van zeer nabij meegemaakt met hoeveel toewijding hij deze nieuwe taak ter hand nam; helaas heeft de dood een voortijdig einde hieraan gemaakt. Al deze functies heeft de overledene voortreffelijk verricht; zijn grote energie, enthousiasme, charme om met mensen om te gaan enz. maakten hem de geboren leider op velerlei gebied. Zowel in het binnen- en buitenland was Lotsy een gezien en geëerd man. Bij zijn aftreden als voor zitter van de K.N.V.B. werd Lotsy tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw benoemd. Pim Muiier heeft de sport in Nederland gebracht en gedurende de eerste moeilijke jaren geleid; Lotsy is de grote man geweest van de verbreiding van de sport onder alle lagen van de bevolking. Zijn strijd om meer velden en grotere belangstelling voor de sport bij de overheid is bekend. Wij mogen er trots op zijn dat beide grote sportleiders H.F.C.'ers zijn geweest. Boven al deze sportfuncties in groter verband, bleef Karel's liefde voor H.F.C., van onze club was hij ere-voorzitter sedert 1929 tot aan zijn heengaan in augustus 1959. Speciaal gedurende de laatste maanden voor zijn dood is Lotsy veel in Flaarlem geweest. De promotie van H.F.C. naar de eerste klasse (juni 1959) was een grote vreugde voor hem. Helaas is hij toen, enkele dagen vóór ons tachtigjarig bestaan, overleden. Wellicht zult U, na kennis te hebben genomen van de talrijke sportfuncties, moeilijk begrijpen dat er nog tijd over bleef voor het leiden van een groot bedrijf als de Brandverzekering Maatschappij Holland. Dit was echter de kracht van Karei, zijn ontembare energie maakte het mogelijk dat hij overdag voor de 'Holland' werkte en alle vrije tijd aan de sport gaf. Een voorbeeld van werkkracht en doorzettings vermogen. Wij zullen Karei Lotsy blijven herinneren als een levendige, sterke persoonlijkheid, van wie enorme energie en veel hartelijkheid uitstraalden. P. C. VAN HOUTEN Jubileum-vergadering in 1954; oud en jong vieren het feit dat een (75 jaar) oude club nog heel jong blijkt te zijn. 22

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 26