Dr. C. SPOELDER: een begrip eerste het in de competitie daarna maar matig. Blauw Wit, Z.F.C., Feijenoord, Flermes D.V.S. en E.D.O. eindigden boven ons. Het bleek een voorteken te zijn, want na nog één benauwd seizoen konden in 1931-'32 de in de degradatie-wedstrijden tegen Gouda en D.H.C. te hulp geroepen Miezerus, Kuipers, Sigmond en Martien Houtkooper degradatie naar de tweede klasse niet helpen voorkomen. Maar wat wij zo vaak in de H.F.C.-historie hadden gezien, reeds in 1932-'33 volgde het herstel. Ons eerste werd in een overvol huis met een onvergetelijke overwinning op D.W.S. afdelingskampioen van de tweede klasse en promoveerde naar de eerste klasse na zware promotiewedstrijden, als gebruikelijk veel te laat in het seizoen, tegen Blauw Wit en Zeeburgia. De laatste wedstrijd in het Olympisch Stadion en wat daarop volgde zal ons altijd bijblijven. De volgende spelers griften hun namen in de annalen van onze club Gejus van der Meulen Piet Jongeneel Andre van Baasbank Rud Jongeneel Nico Dorsman Constant Lamp Henk van Riemsdijk Wim Denijs Ge Koper Piet Hagenaar Henk van den Berg of Jules Chapon Spoelder was de grote inspirator geweest. Niet omdat hij er zelf zo dag en nacht mee bezig was geweest. Zijn grote kracht was nu ook weer, dat hij velen die aan dit reveil hadden willen meewerken, ot het nu Karei Lotsy was of de kroegcommissaris, vrijuit hun kans gaf. Een ander voorbeeld, Bas Onderwater en Henk van den Berg deden dit jaar hun intrede in het bestuur. De gebeurtenis was zeer belangrijk, want geruisloos kregen zij kans bewust ons jeugdwerk op te bouwen, waarvoor door John van Eeghen de basis al was gelegd. Ieder die weet wat er thans in de H.F.C. op dit gebied wordt verzet zal begrijpen, dat dit bijna even zwaar weegt als welk kampioenschap van het eerste ook. Wat het eerste elftal betreft kon het echter niet uitblijven dat H.F.C. een der uitzonderingen werd in de sterk groeiende en zich verder democratiserende Nederlandse Voetbalmaatschappij Onze mensen konden of° wilden zich niet voor hun sport dezelfde opofferingen getroosten als onze naaste tegenstan ders. Dr. Spoelder heeft altijd begrip voor deze ontwikkeling getoond. Hij is zover ik begrepen heb ook 27

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 31