JAN KROONtypische H.F.C.-er CLAES POEDERBACH Men zegt, dat de kurk waarop de H.F.C. drijft, de trouw is van de leden tot aan de dood. Eén van deze getrouwen, die meer dan veertig jaar meeloopt is Jan Kroon. Een typisch H.F.C.-er. Zijn spel heeft ons nooit aan de top gebracht, hoewel zijn bijdrage aan de H.V.B.- triomfen niet onderschat mag worden. Hierbij komen de gloriejaren van het bekende veteranen elftal, dat onder de naam van H.F.C. VII speelde, in herinnering. Zijn grote verdienste voor de club zijn de krachten, die hij ontplooit als bestuurslid. Éénmaal als zodanig (te laat) gekozen, verricht hij met veel energie zijn taken, die hem zijn toebedeeld. Deze zijn niet van geringe omvang, daar hij zowel het terreincommissariaat als het tweede penningmeesterschap onder zich heeft. Met kennis van zaken is hij voortdurend attent op de velden, opstallen en materiaal, waar bij iedere verbetering of reparatie de handicap van 'zuinigheid' om de hoek komt kijken. Zijn vlotte omgang met mensen komt hem goed te pas daar waar terreinknechten en andere 'specialisten' het beter weten. Zijn veelzijdigheid stempelt hem tot een zeer accurate tweede pen ningmeester, voornamelijk belast met het innen der contributies. Hier over heeft hij aparte ideeën, die hierop neerkomen, dat voor hem een goede H.F.C.-er is, hij die op tijd betaalt, terwijl de achterblijvers maar waardeloze fisuren zijn. Toch heeft deze opvatting wel resultaten, want de laatste jaren is het bedrag, dat aan het einde van het seizoen nog open staat als 'nog niet betaalde contributies' vrijwel te verwaarlozen in tegenstelling met vroegere perioden. Speciale aandacht heeft zijn 'toko' met clubattributen als speldjes, dassen enz. Het is meer een hobby, dan dat deze verkoop de kas spekt. Het is echter een gang naar het clubhuis waard, als hij in het begin van het seizoen achter zijn betaaltafel zit om 'te vangen'. Staat zijn hoofd op glunderen, dan kan men ervan op aan, dat de inning van de geiden vlot verloopt, in tegenstelling met de teleurgestelde uitdrukking, indien er weinig geschikte kerels zich met de poet melden. Niet vergeten mag worden zijn werk als masseur. Er waren tijden, dat zijn behandelkamer de indruk maakte of er een spreekuur was van een dokter met een drukke ziekenfondspraktijk. Heel veel kneusjes zijn door hem vakkundig opgelapt, zodat ze snel hun plaatsen in de elftallen weer konden innemen. Zijn grote bescheidenheid is wars van alle hulde. Ondanks dat komt hem een eervolle vermelding in deze uitgave ten volle toe. Veel dank is de H.F.C. hem verschuldigd. Moge hij nog vele jaren behoren tot de kurk, waarop de H.F.C. drijft. j. P. v. B. Na talrijke jaren van omzwervingen in de tropen is Claes Poederbach eerst op wat latere leeftijd aan de Spanjaardslaan teruggekeerd. Later, toen hij Den Haag als woonplaats voor Heemstede had verwisseld, deed hij zich gedurende vele jaren kennen als buitengewoon toegewijd commissielid voor de lagere elf tallen. Daarna nam hij bovendien nog alle beslommeringen van de medische sportkeuringen van onze club, met zo'n groot aantal leden, op zich. Op, naar menselijke maatstaven gerekend, veel te jonge leeftijd, heeft Claes helaas een grote leegte in zijn gezin en onze club achter gelaten. H.T. 36

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 40