Paul Bouwman in actie voor het Nederlands amateurelftal tegen Engeland in Zwolle (mei 1960). Toen de redactie mij vroeg iets over Paul te schrijven, gingen mijn gedachten in de eerste plaats uit naar het seizoen 19581959 waarin wij promoveerden van de tweede naar de eerste klasse. Als de dag van gisteren zie ik Paul de vierde goal maken in de uitwedstrijd tegen Aalsmeer, waarin het kampioenschap van de tweede klasse werd veroverd. Zelden heb ik van te voren met zoveel zekerheid geweten dat Paul deze goal zou gaan maken en dat hij zelf deze zekerheid ook had getuigde het feit dat hij na het beslissende schot een wandeling naar de achterlijn maakte, waar hij door de daar aanwezige jeugdige H.F.C.-leden omhelsd werd. Persoonlijk heb ik de grootste verdienste van Paul gevonden dat hij op beslissende ogenblikken 'vlammen' kon en daardoor menige overwinning voor H.F.C. zeker gesteld heeft. Snel geëmotioneerd als hij was en spontaan reagerend, is het voor mij nog steeds een raadsel dat hij het er bij de scheidsrechters zo goed afgebracht heeft. Het is regelmatig voorgekomen dat hij na afloop van de wedstrijd van de scheidsrechter als grote vriend afscheid nam, terwijl hij deze zelfde scheidsrechter gedurende de wedstrijd bij wijze van spreken het bloed onder de nagels vandaan gehaald had. Doordat hij bijzonder ad rem was en plezierig in de omgang, was het altijd een genoegen in zijn nabij heid te vertoeven en ik denk nog altijd met plezier terug aan zijn opmerkingen in de kleedkamer, speciaal vóór de aanvang van de wedstrijd. Uitermate gespannen als hij was tijdens de wedstrijd, kon hij wel eens te keer gaan tegen zijn medespelers, doch hij was altijd de eerste om na afloop te proberen deze onvriende lijkheden weer goed te maken. Door zijn grote voetbalcapaciteiten en zijn charme om met mensen om te gaan, slaagde hij er zelfs in het Nederlandse amateur-elftal te bereiken en wij hebben allen genoten van zijn verhalen over zijn reis met dit elftal naar IJsland. Als junior-lid nog speelde Paul zijn eerste wedstrijd met het eerste op 22 januari 1956 tegen D.E.M. uit en sindsdien heeft hij liefst 230 competitiewedstrijden gespeeld en in deze wedstrijden liefst 123 goals gemaakt. Voorwaar geen geringe prestatie en H.F.C. heeft daarom van Pauls grote talenten veel protijt gehad. C. d. N. 45

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 49