1959-1960: KONINKLIJK Wederom een seizoen der gemengde gevoelens. H.F.C. was eersteklasser, en stond aan de vooravond van de viering van een 80-jarig bestaan, toen ons Dr. Henk Wamsteker ontviel. H.F.C. er, zeer goed voetballer en verzetsman. Terwijl korte tijd hierna op 29 augustus onze ere-voorzitter Karei Lotsy, over wiens verdiensten voor onze club en het gehele Nederlandse voetbal veel geschreven is en zeker nog veel geschreven zal worden, op 70-jarige leeftijd overleed. In het augustusnummer van de H.F.C.'er schreef hij nog: 'Vijftig jaar lang ben ik thans lid onzer Good Old en vijftig jaar ben ik vervuld van bewon dering en erkentelijkheid voor al datgene, wat H.F.C. in al die tachtig jaren voor haar leden betekend heeft'. Ja, wij bestonden 80 jaar, reden tot vreugde uiteraard, maar onder deze omstandigheden kwamen de feesten maar langzaam en vertraagd op gang. Op 12 september 1959, na de wedstrijd H.F.C.-Oudste Clubs XI, deelde de commissaris der Koningin Dr. M. J. Prinsen ons mede dat H.M. de Koningin ons het praedicaat Koninklijke had verleend, zodat wij hier het eerste jaarverslag kunnen schrijven van de: Koninklijke Haarlemsche Footballclub 'H.F.C. Maar nog meer valt er te vermelden alvorens wij ons aan het voetbalseizoen kunnen wijden: Ons aller P. C. van Houten trad af als voorzitter en werd terecht na een grootse huldiging tot ere voorzitter benoemd. Als voorzitter werd hij opgevolgd door J. M. Ruskamp. Bestuursleden Mr. J. M. A. Collee en Th. Koot traden af, terwijl de heren Mr. Leo Jonker, Frits Bettman, Mr. Piet ter Haar en Bert Rahusen als nieuwe bestuursleden werden geïnstalleerd. Op dezelfde ledenvergadering als waarop deze bestuurswijzigingen bekend gemaakt werden, barstte een ware lintjesregen los, daar een Jubileum uiteraard dè gelegenheid is de harde werkers eens extra in het zonnetje te zetten: Leden van Verdienste de voetballers Cees de Nijs en Hein Winter. Gouden spelden aan J. P. Alta, Mr. A. Beets, H. van Beem, P. Freni, Jack Francken, Leo Molijn, Jhr. Mr. C. L. van Lennep en Mr. Nico van der Lee. Lid van verdienste Piet Peereboom trad na een 10-jarige diensttijd terug als redakteur van de H.F.C. er en liet ons als aandenken het perfekte Gedenkboek 1954 achter. En nu wat de festiviteiten betreft Jeugd- toernooien, Atletiekdag, en de Mulierbeker (winnaar Freddy Jansen) sloten het eerste deel af. Waarna de draad op 21 november weer werd opgenomen met de grote feestavond in Treslong waar met veel succes de nieuwe H.F.C.-film van Jan Goosens e.a. ten doop werd gehouden en verschillende voetballers met de hunnen een fors stukje wegzongen. Zo, en dan nu voetbal: Het Eerste, ingedeeld in een afdeling met Laakkwartier, Gouda, D.C.G., U.V.V., Spartaan, Unitas, S.V.W., Quick Haag, D.W.V., Emma en O.S.V. deed het in de eerste klas niet slecht en eindigde op de derde plaats met 24 punten uit 22 wedstrijden achter Gouda en Li.V.V. welke clubs gewoon sterker speelden. De spelers: Hein Winter, Paul Bouwman, Freddie Jansen, Leo Molijn, Walter Dekker en Tonny Geerling allen 22 wedstrijden, Cees de Nijs (21), Nico van der Lee (19), Hennie Wijkhuizen (19), Jack Moolenaar (13), Jan van der Maessen (14), Gerard Molenaar (9), John Honnef (4), Eric Thole, Frans Bijvoet en Koos Veltman 3 maal en Frits Darlang (2). Goalgetters: Paul Bouwman (13) en Freddy Jansen (8). Jubilea: de 150ste competitiewedstrijden van Nico van der Lee, en Walter Dekker, terwijl Cees de Nijs en Hein Winter even de 300 vol maakten. 'Jongmaatje Paul Bouwman passeerde de 100. Vooral tegen Emma met de nationale amateur-doelman Lagarde vertoonden Jansen en Bouwman een honger naar goals, die het gehele volgend seizoen nog zou voortduren. De goede vorm van Bouwman bleek wel uit het feit, dat hij 3 x in het Nederlands amateurelftal werd gekozen. Nico v. d. Lee trad in dezelfde wedstrijden als reserve op. Beiden vielen de eer te beurt om ook nog in een 'Zwaluwen'-elftal mee te mogen spelen. John Honnef en Bob Lindeman werden in het Westelijk Jeugdelftal uitgeprobeerd. Op het nippertje werden de Oud-Internationals geklopt met 7-6 en tijdens het 1 januari diner sprak Kick Smit onvergetelijke woorden over Karei Lotsy en H.F.C. Verder nam een thans reeds legendarisch figuur afscheid van ons. De 54-jarige Leeuw van Deventer, 49

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 53