Mensen als HERMAN VAN BEEM zijn dun gezaaid HANS LIGTENSTEIN Bladerende in het gedenkboek, uitgegeven bi; het veertig-jarig bestaan, komt men o.a. de naam H. J. van Beem tegen als speler van H.F.C. V in het seizoen 19171918! Beweegt men zich in 1969 op onze velden op zondagmorgen of -middag, dan ontbreekt daar niet het elftalcom missielid Herman van Beem, aldus ruim vijftig jaar geacht lid van onze club. Dit op zichzelf is op deze plaats al een eervolle vermelding waard. Zijn voetbalactiviteiten speelden zich voornamelijk af in het tweede elftal, waarin hij vele seizoenen de linksbuitenplaats bezette. Hij was snel en gevaarlijk door zijn perfecte voorzetten, waaruit vele goals zijn geboren. Een vaste plaats in het eerste elftal heeft hij niet kunnen ver overen, hoewel hij 17 maal voor ons keurteam uitkwam. Na zijn actieve loopbaan gaf hij zich met groot enthousiasme over aan het samenstellen van de elftallen; kortom hij werd lid van de elftal commissie en dat is hij op de huidige dag nog. Hij doet dit werk op een zeer serieuze wijze. Of het nu een plaats in het eerste of het twaalfde betreft, dat maakt voor Van Beem geen verschil. Weldoordacht komt door een goede kennis van spel en speler de juiste man op de juiste plaats. Hij is altijd op talentenjacht in de lagere elftallen, waarvoor hij zondag aan zondag, weer of geen weer, in Velsen of Hillegom, op pad is. Zijn critiek is dikwijls niet mals, maar ook zijn waardering, indien er iets goeds is te zien, niets onder stoelen of banken. Ondanks alles blijft Herman van Beem een bescheiden figuur, die onopvallend zeer veel werk voor de club doet. Zijn administratie is perfect in orde, waarvan het bijhouden van de competitiestanden een voorbeeld is. Zijn benoeming tot lid van verdienste was dan ook een gebeurtenis, waarover ieder zich verheugde. Wij hopen, dat de H.F.C. nog lange tijd op de steun van Herman van Beem mag rekenen, want mensen als hij zijn maar dun gezaaid in onze vereniging. j. p. v. B. Voor velen onzer is het eigenlijk nog maar moeilijk te bevatten, dat de 'Prof niet meer in ons midden is. Als oudste van de drie Ligtensteinen had hij als Bestuurslid, Jeugdleider, Redacteur van de H.F.C.-er, gedenkboekenschrijver, maar bovenal als trouw vriend een zeer grote plaats in de H.F.C.-gemeenschap. In sommige gevallen voeg je aan zo'n zin dan nog het woord 'veroverd' toe, maar niet bij Hans, die iedere veroveringszucht of streberij vreemd was. Een van zijn grootste genoegens was te zien, dat hij anderen een plezier gedaan had. Zijn grootste ergernis was onrecht en onbetrouwbaarheid. Zijn voetbalcarrière heeft zich altijd in de lagere regionen afgespeeld in elftallen, waar de meest wonder lijke figuren elkaar steeds troffen, om meestal onder zijn leiding tot een hecht en breedsprakig team te worden opgeleid. De wijze waarop hij moeilijkheden op het veld oploste was een voorbeeld voor de jongere generatie, waarbij de 'sense of humor' de boventoon voerde en iedere vorm van grofheid ontbrak. In het vorige H.F.C.-boek zijn zijn kwaliteiten als lid van vele commissies reeds genoemd en zijn deel der jaaroverzichten zijn (en heus wij weten waar wij over praten) niet te imiteren. Wij missen hem nog steeds, doch zijn blij hem gekend te hebben. We kunnen slechts hopen, dat de H.F.C. ook in de toekomst zulke mensen onder haar leden zal blijven hebben, waarvan gezegd kan worden: 'Een H.F.C.-er zoals je er zelf een zou willen zijn'. R.F. 52

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 56