een echte midvoor Fred is eigenlijk de laatste echte midvoor geweest, die H.F.C. heeft FRED gehad. Sinds het 4-2-4 systeem hebben dergelijke functionarissen op gehouden te bestaan. Een vroegere midvoor stond het verste naar voren JANSEN: en in de beste positie om te scoren. Nederlagen werden geheel op zijn schouders afgewimpeld. Wij horen het Wildschut nog zeggen op het moment dat een Fl.F.C.-er in een droompositie overschoot: 'Schuld van Jansen'. De goede Fred speelde toen al lang niet meer mee. Een midvoor diende dan ook over een ijzeren moreel te beschikken. Nu dat had Jansen, die bovendien altijd opgewekt was. Hij kon de toeschouwers de haren te berge doen rijzen door het missen van kansen waarvan de kenners zeiden dat een laatste adem voldoende was om hem te benutten. Terwijl het publiek nog nagonsde scoorde Jansen dan uit een lange rush of uit een onmogelijke hoek. Alles met dezelfde gemoedsrust. Kortom, Fred was een speler die aan alle voorwaarden van een midvoor voldeed. In 10 jaar tijds speelde hij een dikke 200 competitie-, vriendschappelijke- en bekerwedstrijden voor H.F.C. Daarbij maakte hij over de 100 doelpunten. Zijn hoogtepunt bereikte hij ongetwijfeld in 1959 toen H.F.C. in de eerste klas terug kwam. In 22 competitiewedstrijden 18 goals. In de daarop volgende 6 promotie-duels 4 doelpunten en wel H.F.C.S.V.W. 21, S.V.W.—H.F.C. 11, BaarnH.F.C. 11 en H.F.C.V.F.C. 01. U ziet, allemaal bijzonder belangrijke treffers. Dat Fred's prestaties en houding als H.F.C.-er hoog door het bestuur werden aangeslagen moge blijken uit het feit, dat hij in 1967 tijdens zijn verlof in Nederland met de gouden H.F.C.-speld werd geëerd. U zult begrepen hebben dat Fred zijn werkkring in het buitenland heeft. Hij woont thans in Zuid-Afrika en maakt het uitstekend. In zijn vrije tijd speelt hij nog hockey en tennis. Ongetwijfeld zal H.F.C. hem tijdens zijn verlofperiodes aan de Spanjaardslaan terug zien. In die tussentijd zouden wij hem willen toeroepen: 'Hou die blinkkant bo'. 53

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 57