Ook wij een eigen voetbaltas LEO MOLIJNgetrouwd met Spanjaardslaan Een frapant voorbeeld van een H.F.C.-er die met de Spanjaardslaan is getrouwd, is Leo Molijn. Hij is een van die leden die zo'n slordige dertig jaar geleden op z'n verjaardag voetbalschoenen vroeg en kreeg met een lidmaatschapskaart tussen de veters, naar onze velden trok en daar eigenlijk nooit meer is weggeweest. Een H.F.C.-er dus in hart en nieren, die alle velden heeft afgewerkt: van het onderlinge-landje achter de grote tribune tot en met de arena ervoor. Leo was niet wat men in vakjargon 'een groot voetballer' pleegt te noemen (wel een lange), maar door zijn voortreffelijke instelling en grote enthousiasme slaagde hij er toch maar in om jarenlang een hoge graad van nuttigheid te bereiken als stopper van het eerste elftal een speler die er altijd was (ook op de trainingsavonden toen hij in Doorn woonde), die altijd een maximale inzet kon opbrengen, die zelden echt uitblonk maar ook nooit faalde en die na de wedstrijd altijd te porren was voor een borrel of een biertje om iets of niets al dan niet uitbundig te vieren. Leo Molijn zal ik me als speler van ons topelftal altijd herinneren als een rijzige, moeilijk te omspelen spil die door zijn allengs groter wor dende routine alle foefjes van de tegenstander door ging krijgen, waar over hij na de de match, al grijnzend, trots kon vertellen. Leo Molijn was het prototype uit de school-Steeman, een groot aanhanger dus van het streven om met elf volkomen verschillend geaarde en getalenteerde spelers mentaal en technisch een zo'n grote eenheid te bereiken dat de resultaten boven het normaal mogelijke uit gingen steken. Leo ook slaagde er als haast geen ander in in praktijk te brengen wat wij als jongmaatje van de jeugdleiding van onze tijd ingeprent kregen, namelijk dat je in H.F.C. ook je vrienden kon vinden. Ook hij heeft later begrepen dat H.F.C. een brok opvoeding en vorming betekende met een niet weg te cijferen gewicht. Ik acht me ontslagen van de opgave om uit te zoeken hoeveel wedstrijden Leo in ons topelftal speelde en wat voor min of meer plezierige klusjes hij voor zijn club opknapte, omdat het zonder meer niet fatsoenlijk is in het huwelijk Molijn-Spanjaardslaan te wroeten. Wel lijkt het me zinnig de wetenschap te prijzen dat een H.F.C.-er als Leo Molijn, wiens kinderen zo langzamerhand ook al weer voetbalschoenen op hun verlanglijstje hebben staan, altijd een steunpilaar zal blijven, omdat zijn mentaliteit en instelling, zijn nuchter observeren en constateren, zijn gevoel voor humor en vriendschap jegens velen tot in lengte van jaren goud waard blijven. E. KONING 61

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 65