Een afzonderlijke plaats geven wij aan Hans Rudolph (interregionale gedurende meerdere seizoenen) en Paul Paul als leider van ons junioren A-elftal, samen een groot deel van deze verslagperiode voor hun rekening nemend. Als belangrijke medewerkers noemen wij verder Cees Click (onverwoestbaar politie-agent) niet te vergeten vader Jongeneel (jarenlang op de woensdagmiddag aanwezig) Nico Eldering (meesterlijk organisator) en Ad Brinkmann. Na zorgvuldige afweging door diverse jeugdbazen en in de zekerheid, dat anderen een door ons niet genoemde minstens zo belangrijk vinden als een wel vermelde medewerker, volgt dan hier het lijstje. Een greep, zonder speciale indeling, uit de zeer velen die hun zo dringend nodige en zeer gewaardeerde hulp gedurende langere tijd aan het H.F.C.-jeugdwerk 1954-1969 hebben gegeven. W. Blankenvoort, W. Kneib, E. van Schouwenburg, K. den Hartog, H. Koenraad, M. Kruyff, J. J. van den Burg, W. Berkemeyer, F. W. V. Groot. J. Verwaal, Hr. Bubenik Sr., W. Vreeken, C. H. Winter, A. Struyk, H. West, B. Witjas, W. van Schouwenburg (ook veel voor clubleven), W. Rijpma, R. C. Verhaagen, Hr. Van Baaren Sr., P. Looyen, R. W. Peyrot, J. den Hartog, B. A. van Welzenes, R. Wildschut, R. Mat- zinger, J. C. J. Weyers, J. Goosens (tijdens ziekte Fr. Schotte, Onderlinge-clubleven), T. Geerling, Frits Janssen, J. Visser, T. ten Have (naast Onderlinge), R. Meyers, E. Kroskinsky, R. Levie, H. Vermeulen Sr., N. van Gelder, M. de Zwart, C. Wisse, R. Tuilenaar, K. van der Worp, J. de Groot, L. Meyers, J. Roelofs, P. Wernink, B. Gerritsen, P. te Beest, B. Lugt, P. Kalbfleisch, B. Vermeer, W. Koopman, R. Heerkens Thijssen, T. Varekamp, F. Gieske, B. van Vemde, P. Goosens, H. Kluit, H. Latenstein, E. van Stuivenberg, Hr. Petersen, Hr. Braun, R. van Dijk, H. Verheul, D. Vreeken en vele andere leden van de jeugdcom missies gedurende kortere tijd, elftalleiders en scheidsrechters, die voor de jeugd hebben gewerkt. Dat waren dan de leiding, medewerkers en wat er verder al zo voor een duidelijk overzicht bij behoort. Nu komen wij tot een wegens plaatsgebrek helaas (te) korte seizoenbeschrijving, van hetgeen onze jeugd in die vijftien jaren op het groene veld heeft verricht. En daar draait in feite toch alles om, wij zijn een voetbalclub. Wij zijn lid geworden om met vriendjes uit de buurt of van school in een zelfde vereniging samen te gaan voetballen en velen houden dat plezier van het zelf in die club blijven voetballen lang vol. Alleen omdat zij graag voetbal spelen, daarom zijn zij vroeger toch ook lid van H.F.C. geworden. Wij zouden vele vellen aan elk jeugdseizoen hebben kunnen besteden. En vooral zij, die die periode in een onzer jeugdelftallen hebben meegemaakt, zouden zeggen: 'O, ja, weet je nog. Vooral de eerste ongeveer tien jaren zijn, bij het nu herlezen, zo duidelijk in 'De H.F.C.-er' beschreven, dat je alle hoogte punten tot in bijzonderheden weer voor de geest kunt halen. Ook voor latere geschiedschrijvers en op het moment zelf, de jongens die in de diverse elftallen spelen, hopen wij in het belang van de jeugd, dat de wedstrijdverslaggeving met inbegrip van ranglijstjes, toernooien, sixes enz. weer volledig en bij voorrang zal geschieden. Bij de spelers valt het op, hoe 'grillig' jeugdspelers zich vaak verder hebben ontwikkeld. Enkele 'gehei- den' vinden wij later in het eerste terug, doch ook enkelen, die men het er op jeugdige leeftijd nauwelijks aan af zag. Velen bleven lid, sommigen stopten al vrij vroeg met het zelf voetballen, doch ook velen verdwenen geheel uit de H.F.C.-kring. Mogelijk komen enkelen daarvan bij het negentig-jarig bestaan weer boven water. Het gebeurt ook, dat je ze na hun schooltijd na vijftien of twintig jaar onderbreking in eens terug ziet als supporter langs het lijntje bij hun zoon in de Onderlinge. Seizoen 19541955 waaruit in het kort dus wat grepen met het doel dat seizoen (en zo vervolgens) weer wat levend te maken, voor de spelers in een jeugdelftal en allen, die voor onze jeugdige voetballers geïnteresseerd zijn. In ons eigen jubileumtoernooi ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan behaalden zowel onze junioren als de aspiranten een derde prijs. Eton College kwam in de Paasvakantie op bezoek, resultaat 3-3. Op 21 augustus 1954 werden de jeugdatlethiek wedstrijden gehouden. De namen, die nu nog wat zeggen, van prijswinnaars: Onderlinge aspiranten, algeheel winnaar Peter Thole (slechts 9 punten); andere groep- winnaars o.a. H. Koenders (met ene C. van Schouwenburg als derde) en P. van Baasbank; Aspiranten, Eric Thole (6 punten) algemeen kampioen; groepswinnaars o.a. Frans van Buchem en Tonny Geerling; Uit de junioren bracht slechts E. van Schouwenburg (3de plaats in zijn groep) het later tot een onzer top- 67

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 71