De thuiswedstrijden trokken steeds een flinke belangstelling, vooral de wedstrijden tegen Ajax en Volendam (diverse tegenstanders van toen, spelen nu in de Eredivisie en zelfs in vertegenwoordigende elftallen) hebben bij spelers en toeschouwers een onvergetelijke indruk achter gelaten. Reserves: Ton van Beem, Leo Steffelaar en Huub Pesch; algehele regie Leo Jonker. Vijf van deze H.F.C.-ers vertegenwoordigden onze club in het H.V.B.-jeugdelftal: Van Buchem, Hoeke, Lindeman, Honnef en G. Koenders, naar onze herinnering ook al een (scherp staand) record. Er werd een eerste prijs veroverd door de H.F.C.-asp. bij Concordia. Door een jeugdelftal werd nog thuis gespeeld tegen Ainthorpe Youth Club A.F.C. Huil. Uitslagen A.F.C.-toernooi: H.F.C.-jun. 2de prijs, asp. 1ste prijs. 19591960: na alle prachtige successen in de paar voorafgaande jaren, zullen wij het voorlopig wat minder en een aantal seizoenen zelfs geheel zonder kampioenen moeten doen. Geen brillant seizoen dus, doch zeker geen slechte resultaten. In de H.V.B. kwamen wij met liefst 14 aspirantenelftallen uit, t/m asp. N. Het laagste elftal zou later asp. O. worden. Goede klasseringen in sterk bezette toernooien. Ons jeugdelftal Interregionaal achter o.a. Volendam en D.O.S. op de 5de plaats, een behoorlijk resultaat van R. v. d. Meyde, P. van Bueren, P. van Baas- bank, B. Vermeer (aanv.), H. Tekelenburg, P. Thole, H. Koenders, Chr. van Schouwenburg, F. v. d. Wall, R. van Dortmond en E. Jasper. U herkent vele van de vroegere jagers op kampioensmedailles bij de aspiranten. De vele goede plaatsen in het jeugdtoernooi 'De Acht' kunt U elders in dit boek er dan nog ter vergelijking bijvoegen. Uit het eigen Jubileumtoernooi: 2de prijs H.F.C. voor junioren en de 3de prijs voor onze aspiranten. Er werd voor het eerst deelgenomen aan het sterke jeugdtoernooi van Heerenveen. 19601961: het schoolelftal van het College de La Salie uit Sheffield (ja, inderdaad uit Engeland) kwam in april 1961 bij ons op bezoek. De H.F.C. veroverde weer eens een beker in het Concordia-toernooi te Delft. Tevens werd met veel plezier en lawaai deelgenomen aan het meerdaags toernooi van Heerenveen Wederom geen kampioenen. Een mooie gelegenheid om weer eens een aspiranten-A-elftal voor het voetlicht te halen. In een sterke afdeling werd op 1 punt achterstand bij kampioen Haarlem-A de eer volle 2de plaats bezet door leider Chr. van Schouwenburg met Jaap Klein (aanv.); Jan Dalmeyer; Jan Willem Tuininga; Hessel Daalder; Rob Henkes; Henk Hellema; Harry van Mens; Ignas van Liemt; Frank v. d. Mey; Frank de Vries en Fred van Raam. Onze juniores behaalden in het sterk bezette toernooi van Heerenveen een eervolle 3de prijs. Slechts van de uiteindelijke bekerwinnaar G.V.A.V. werd verloren (0-3). H.F.C. klopte Volewijckers (2-0) en Enschedese Boys (1-0): R. van Dortmond, F. van Raam, P. van Bueren, J. Dalmeyer, F. v. d. Meyde, L. Reygersberg, P. Thole, W. Du Bois, R. Ochse Frijwalt, H. Hellema, H. Koenders, A. van Buuren. Behalve de Interregionale competities waren dergelijke sterk bezette toernooien zeer waardevolle kracht metingen voor de jeugdtop. Onze junioren behaalden de derde prijs in het Heerenveen-toernooi en de tweede prijs in het Haarlem-toernooi. 19611962: het seizoen met de schier eindeloze winter, brrr! De meeste competities werden niet eens uitgespeeld, tenslotte moet je de jongens toch nog een beetje gelegenheid geven om zomers te kunnen cricketen of tennissen. De prestaties waren middelmatig. Slechts jun.-C deed van zich spreken en had bij het afbreken der competities nog een slappe kampioenskans: 15 punten uit 10 wedstrijden was een goed resultaat. De juniores behaalden de eerste prijs in het Olympia-toernooi. 19621963: ook dit jaar geen kampioenen onder onze elftallen in de competities. In Delft bij Con cordia komen wij graag, wij halen daar nog al eens een prijsje weg bovendien. Dit keer werd zelfs weer eens de beker gewonnen door Maurice Hermans, Rob Schnerr, Jaap Hulscher, Tom v. d. Mey, Rudy van Hartesveldt, Aad Wille, Hugo Bettink, Hans Hokke, Eelco Klein, David Voüte, Cees Hein Hissink. 70

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 74