Boetie (later Harry) Levert en Roeland Lieve. Tweede prijzen werden door onze junioren behaald in het Olympia-toernooi en in het Heerenveen-toernooi. 19631964: kwalitatieve opmars der aspiranten. De A en D kampioen, C in de bovenste helft, E en F op de tweede plaats. Over de gehele lijn genomen, uitstekende prestaties. Hier volgen de kampioenen. Asp.-A o.l.v. Chris van Schouwenburg met Tom v. d. Mey (aanv.) Eelco Klein, Hans Hokke, Peter Jansen, Aad Wille, Frans Levert, Rudy van Hartesveldt, Hugo Bettink, Rob Schnerr, Jaap Hulscher en Jaap van Buchem. Inderdaad een sterk team, waarvan diverse spelers later hoge ogen hebben gegooid. Asp.-D behaalde het kampioenschap met als leider Leo Meyers, die heel wat jaartjes die functie heeft uitgeoefend: Maurice Hermans, Jaap Strijbis, Peter Vaandering, Arie van der Linden, Albert ten Have, Ronald Kuyper, Pim Verduyn, Rob Borgerding, Niek Bakker, Albert Zeylemaker, Robin Bargman, Paul Kloek en Rinse Yetsinga. 19641965: diverse goede prestaties in de competities en daarbuiten. Zowel jun.-A als adsp.-A eindig den in de kopgroep. Jun.-A werd winnaar bij ons eigen Jubileum-toernooi. De asp. behaalden de derde prijs in het Olympia-toernooi te Gouda. Onze 'pupillen' (Onderlinge aspiranten) veroverden de tweede prijs in het door Haarlem georganiseerde Willem van Eekeren-toer- nooi. 19651966: de wedstrijdverslaggeving in 'De H.F.C.-er' is voor de jeugdleiding en niet te ver geten de spelers zelf een wezenlijk element in het jeugdwerk. Mede gezien de kort tevoren gebaarde 'Kleine H.F.C.-er' moest de geschiedvorser (en de 'dagelijkse' lezer) sedert dien met extra energie te werk tussen de spaarzame voetbalreportages ter opfrissing van zijn en uiteindelijk Uw geheugen, doel van elk H.F.C.-jubileumboek. Maar wij zijn er toch uiteindelijk wel uitgekomen met elkaar en noteerden op 28 mei 1968 het winnen van de Willem van Eekeren-beker (Haarlem) door de Onderlinge asp.-A: Jaap Verburg, Daan Pigeaud Victor Breurkes, Loek Reygersberg, Piet Hein Smithuis, Michiel Verburg, Pim Peeman, Rob Langemeyer, Haske Eshuis, Rudi Elfers en Hans Winter wonnen hun poule (A.D.O., A.F.C. en H.B.C.) en als klap op de vuurpijl de finale tegen D.H.C. Prima werk tegen weer eens andere en sterke clubs. Extra vermelding voor de asp.-K, die het in de Wamsteker-beker (met handicaps) tot de finale brach ten en daarin eervol met slechts 1-0 verloren van asp.-A. 19661967: het begint allemaal wat verser in Uw geheugen te liggen. H.F.C. jun.-C bracht na jaren onderbreking weer eens een kampioenschap bij de jeugd binnen, zij het dat deze eretitel gedeeld moest worden met B.S.M. na een zenuwslopende 4-4 te Bennebroek in de voor beide kandidaten laatste match van het seizoen: leider Hr. Bubenik Sr., captain Rinse Yetsinga. Verder Jaap (Jupiter) Bubenik, Paul Kloek, Maarten Tuininga, Hans de Haan, Dick Akerman, Sibold Eringa, Bert Eikendal, Arnold Scho tanus, Wilfred Alders, Roland Thon en Robert Borgman. De meesten zagen wij een of twee jaar later in jun.-A. terug. Enige van deze jongens speelden in het A.D.O.-toernooi te Den Haag tegen A.D.O., D.W.S., Feyenoord (0-0, het heldenfeit van de dag) en H.V.V. Hokke, Jansen en Wille (A.) kwamen diverse keren in het Haarlems Jeugd-XI uit. 19671968: wederom jun.-C gedeeld kampioen, thans met Alliance. Aanvoerder was Niek Taams en leider Hr. Petersen. Tenslotte ontdekten wij in privé archieven nog de volgende medestrijders: Ronald Kleyntjens, Paul Winkel, Ronald de La Mar. Jun.-D zag op het laatste nippertje de kampioenstitel voorbijgaan en moest zich met een overigens eervolle tweede plaats tevreden stellen. Deze heren bezorgden de H.F.C. en zichzelf een aangename verrassing o.l.v. Leo Jonker door het winnen van de Klaas Maarse-heker in het door D.I.O. georgani seerde toernooi. Aanvoerder Heimig Weidema, Onno Boer, Rein Driessen, Paul Korpershoek, Eric Rootbarth, Wilfred Oranje, Cees Wille, Bill Winkel, Paul Winkel en Joop Wolf. Voor het eerst nam een H.F.C.-XI deel aan de H.V.B.-pupillencompetitie, waarbij 'Pa' Kroon onze leider. De redactie van 'De H.F.C.-er' hield enkele geslaagde interviews met jeugdleden over diverse facetten van het clubleven. 19681969: op het moment, dat dit Jubileumboek uitkomt, is van geschiedenis nog nauwelijks sprake. Bovendien zal ook het nageslacht als levende herinnering aan dit seizoen de foto's elders in dit boek 71

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 75