Wanneer men Piet Peereboom wil beschrijven moet men P. W. PEEREBOOM hem wel van zeer nabij kennen. Voor de oppervlakkige beschouwer is hij een uiterst rustig, vriendelijk doch uiterst onopvallend man, al zou men uit het feit, dat hij een onwaarschijnlijke hoeveelheid lieden kent toch moeten op maken, dat hij populariteit bezit. Dit mag hem echter onder geen enkele omstandigheid medegedeeld worden, daar hij dat vreselijk vindt. Neem bij voorbeeld het geval Timmerman/Reinders Folmer. Beiden hebben meer dan 10 jaar onder zijn leiding (d.w.z. dat zeggen zij, doch hij ontkent het) de H.F.C.-er gefabriceerd. Tevens hebben ze (met vele anderen) onder zijn leiding aan de grootste revue aller tijden bij het 75-jarig bestaan meegewerkt. Ook daarover was iedereen vol lof, doch het is zaak daarover niet in zijn aanwezigheid te spreken. Toen hij door het bestuur tot lid van verdienste werd uitgeroepen, vond een ieder (behalve P.W.P.) dit een zeer juiste beslissing en toen moest hij wel naar voren komen bij de omvangrijke Piet en hij stond daar als een zeer klein Pietje die zojuist voor de klas een zoen van een foeilelijke juffrouw heeft gehad. Piet Peereboom beschrijven in dit boek is wel zeer toepasselijk, want het vorige boek kwam door zijn doorzettingsvermogen, vakkennis en onder zijn leiding tot stand. En vandaar ook dat U een persoons beschrijving van P. W. Peereboom in dat boek vergeefs zult zoeken. En dus doen we het nu. Hij zal dat niet leuk vinden. Wij wel. R.F. Freddy Jansen scoort tegen S.C. Emma 2-4 voor ons) in Treebeek juni 1961). 74

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 78