FRITS BETTMANéén en al werklust en energie 1 NOG VELE JAREN Ik heb, met mijn geringe journalistieke eigenschappen, nimmer kun nen bevroeden, nog eens de vererende opdracht te mogen ontvangen enige regels in ons jubileumboek te wijden aan ons aller vriend Frits ('Stoere' of 'Trage') Bettman. Het mag hier nadrukkelijk gezegd worden, dat Frits één van die goede H.F.C.-ers is, waarop nimmer tevergeefs een beroep gedaan is en ook nimmer gedaan zal worden. Reeds op jeugdige leeftijd gevraagd voor commissiewerk, viel al dadelijk de aandacht op hem wegens zijn enorme werklust en energie. Hij kon met groot enthousiasme en in een razend tempo bergen werk verzetten. Het duurde dan ook niet lang het was in 1952 of Frits viel de eer te beurt tot ons bestuur te mogen toetreden. Ik wil hier niet onvermeld laten, zij het wellicht ten overvloede, dat Frits nog steeds zitting heeft in dit en dan voor het grootste deel gewijzigde bestuur. Sedert het seizoen 19681969 bekleedt hij de functie van sercretaris op de hem eigen wijze. Het memoreren van Frits' vele en goede eigenschappen, alsmede van alle functies door hem in de H.F.C.-sfeer bekleed en van alle werkzaamheden door hem in de loop der jaren verricht, is een bijkans ondoenlijke zaak. Het zijn er n.l. vele, ja zelfs zeer vele. Het reveleren van zijn zwakke punt is wat eenvoudiger en waarom zou ik hier, waar mij slechts een beperkte ruimte is toegewezen, de moeilijke weg kiezen, terwijl de andere bovendien nog zoveel korter is. Onwillekeurig dan gaan mijn gedachten uit naar Frits' verrichtingen op het groene veld. Helaas heeft hij het op dit terrein niet zo erg ver kunnen brengen, ondanks het feit, dat hij in zijn linker voet uiteraard zijn linker, want een rechter heeft hij niet of nauwelijks een ongelooflijk schot heeft, waarvoor vriend en vooral vijand steeds het volste ontzag hebben. Jammer, we hadden hem zo graag eens hogerop willen zien. Zoals U, lezer, reeds heeft kunnen concluderen, heeft Frits nu reeds 17 jaren zitting in het bestuur. Als commissaris, als jeugdleider, doch vooral als tweede secretaris heeft hij in hoog tempo enorme hoe veelheden werk verzet in het belang van onze jeugd, doch vooral ook in het belang van zijn en ons aller H.F.C. Voor een outsider is dit alles nauwelijks te begrijpen, doch als insider kan ik hier getuigen, dat al dat werk nauwelijks nog vrijetijds besteding genoemd kan worden. Frits is echter in het bezit van een grote dosis optimisme, gaat blij door het leven en is slecht bij hoge uitzondering in een gedeprimeerde stemming. Bij dit alles mag toch niet onvermeld blijven, dat ook zijn vrouw Willemijn een pur-sang H.F.C.-ster is, die Frits in al zijn werk voor H.F.C. stimuleert en bovendien zelf gevraagd en onge vraagd op velerlei gebied haar steentje bijdraagt. Dat Frits nog vele jaren zijn onuitputtelijke krachten moge wijden aan de belangen van H.F.C., is de wens van J. J. d. 1. M.

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 89