EIGEN GEZICHT BEHOUDEN Het bestuur van de Koninklijke Haarlemsche Football Club 'H.F.C.' heeft met de uitgave van dit jubileumboek, waarin het wel en wee van de afgelopen 15 jaar beschreven is, bijzonder reliëf weten te geven aan het 90-jarig bestaan van de vereniging. Ik acht het een genoegen te kunnen constateren, dat ondanks de stormachtige ontwikkelingen in deze tak van sport juist in deze laatste 15 jaar de H.F.C. een eigen gezicht heeft weten te behouden en als ware amateurs de Haarlemse sportwereld kon blijven vertegenwoordigen; een verdienste waarvoor ik de kwaliteiten van het bestuur, als ook de sportieve instelling van de leden op de voorgrond wil plaatsen. De H.F.C. kan bogen op een lange en rijke historie met vele hoogtepunten en luid bejubelde promi nenten en kan er trots op zijn, dat zij de clubgeest, die al zo lang een van de pijlers van haar bestaan is geweest, heeft weten te behouden. De Koninklijke Haarlemsche Football Club 'H.F.C.' leeft niet slechts bij de gratie van haar verleden. Nog altijd zijn de wedstrijden aan de sfeervolle Spanjaardslaan een belangrijke bron van actieve en pas sieve recreatie voor talrijke Haarlemmers, en heeft de vereniging een klinkende naam in de Nederlandse sportwereld. De verdiensten van „de Koninklijke" acht ik dan ook niet gering. Gaarne spreek ik de wens uit, dat U Uw taak in de Haarlemse sportwereld en daar buiten nog lang zult kunnen voortzetten en dat de toekomst nog vele triomfen aan Uw glorierijk verleden zal toe voegen. November 1968, De burgemeester van Haarlem, cremers 5

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 9