Gemengde gevoelens in seizoen 1964-1965 Een seizoen van zeer gemengde gevoelens, voor welke stelling wij de volgende bewijzen zouden willen aandragen Na 32 jaar deel van het bestuur te hebben uitgemaakt, waarvan het grootste deel als vice-voorzitter, heeft mr. A. H. van den Berg zich niet meer herkiesbaar gesteld. Zijn activiteiten zijn voor H.F.C. van onschatbare waarde geweest. Het eerste werd tweede op de ranglijst, doch in de Tweede in plaats van in de Eerste klas 1 Januari was een financieel succes, doch wij verloren kansloos met 5-3 het tweede bereikte een zeer eervolle derde plaats, doch het derde degradeerde naar de H.V.B. het vierde, zevende en tiende werden fors kampioen, doch het veertiende was reddeloos verloren. Een vrolijke stemming overheerste evenwel, want we waren tenslotte 85 jaar jong geworden. En dat werd fors gevierd. Promotie tot ere-lid: G. H. Kaars Sijpesteijn ('Snor' voor zijn goede vrienden) Herman van Beem: Lid van Verdienste. Gouden Speld voor Frits Kotte, Mech Kruijff, Nico Eldering en Freek Schotte, en geen mens, die het ze niet gunde. En nu we toch aan de lintjesregen bezig zijn, Frits Bettman kreeg als eerste een jaar de door ons lid Boogerd aangeboden Begeerbeker in zijn bezit, reden: hij was de meest verdienstelijke H.F.C.'er van het jaar, en dat was en is hij al jaren. Bij de uitreiking van deze beker sprak A. W.: 'Bill' Boogerd, schuilgaande achter een enorme beker, over het bedrijfsleven en in zijn dankwoord doelde onze onvolprezen Jaap van Baasbank reeds op de toekomstige schele ogen en zere tenen. Gelukkig hebben beiden (voor het eerst van hun leven ver moedelijk) tot nu toe ongelijk gehad. En dat het zo moge blijven Maar met een feestelijke algemene vergadering waren wij er niet, dat zal een ieder duidelijk zijn. Een feestavond en een uitgebreid Reunistendiner brachten oude vrienden (en vriendinnen) weer samen, terwijl een geniaal idee van voorzitter Van Baasbank: 'De Zevenkamp', de gemoederen wekenlang bezig hield. Mulierbeker (winnaar M. C. Schnerr), doelschieten, auto-rally, potten, bridgen, handicap voetbal en golf gaven een ieder een kans een forse partij mee te blazen. Een ogenblik van stilte tijdens deze weken was de dodenherdenking, later in het seizoen gevolgd door de herdenking van de geboorte van onze oprichter Pim Muiier 100 jaar geleden. Een extra-nummer van de H.F.C.'er werd aan onze oprichter gewijd dat tevens veel good-will naar buiten bracht. Helaas her dachten wij tevens aan het einde van dit seizoen het overlijden van P. H. van Essen, J. A. Schipper, Mr. B. Slingenberg en onze oud-trainer Cor Steeman. Zoals gezegd een jaar van gemengde gevoelens. Het Eerste haalde het dus niet en tijdens het toch niet onbevredigdende seizoen werd aangetreden tegen kampioen U.V.V., Quick (A), B.V.C., De Kennemers, Velsen, Celeritudo, D.E.M., H.B.C., Ultrajectum, Zandvoortmeeuwen en T.Y.B.B. door de volgende spelers: E. Thole, G. Koenders, H. Tekelenburg en Chris van Schouwenburg (22), P. Thole (21), Fr. van Buchem en P. Bouwman (19), P. van Baasbank (18), B. Lindeman (16), G. Molenaar (12), H.Wijkhuizen (10), H. Koenders (6), J. W. Tuininga (7), R. Tullenaar (4), E. Jasper en Fr. Jansen (3), A. IJ. van der Meulen, J. W. de Groot, R. van Dortmond, B. Constandse, P. Engelenberg en B. Vermeer allen 2x en tenslotte kwamen C. van Buchem, J. van der Walle, J. Dalmeijer en Fr. van Raam één maal in de wei. Dat wil zeggen: vier man speelden alle wedstrijden mee en voor de overige zeven plaatsen had men twee en twintig spelers nodig. Als dan je derde elftal degradeert is het geloven wij geen schande. Vanzelfsprekend deed de jeugd weer hevig van zich spreken, hetgeen met 9 junioren, 13 aspiranten en 8 onderlinge elftallen dan ook geen wonder was. En om het enthousiasme nog wat te accentueren kunnen wij U nog mededelen dat aan de jubileum-fietsrally met feestmaaltijd door 260 jongeren werd deelgenomen. 87

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 91