PROOST Ons bestuur werd vernieuwd met C. J. van Wijk als secretaris en D. Bijleveld als penningmeester. De aftredende functionarissen Mr. M. A. V. Slingenberg en H. E. H. Rahusen werden tot Lid van Verdienste benoemd. C. D. 'Tim' Timmerman kreeg de Begeerbeker voor zijn begeestering van de Archiefcommissie en zijn vele werk aan het Muliernummer. 1 Januari was gezellig maar nat, we verloren met 2-1 en het veld was meer een oefenterrein voor kikvorsmannen, dan een voetbalveld. Een en ander overigens tot woeste vreugde van het spaarzame puhliek en van de redaktie van de H.F.C.'er, die ook in lengte van dagen pagina's kan vullen met pootje-badende spelers en in het water kletsende ballen. De oude meesters waren: Schaap, Lenstra, Van der Hart, Kraak, Kuys, Van Melis, Groeneveld. Bouwens, Van Ede, Rijvers, Biesbrouck. En dan ons clubhuis 'Lang gewacht en toch gekregen' schreef de H.F.C.'er en zo was het ook en als een groepje doorzetters met aan het hoofd Erik van Schouwenburg er niet eens fors tegenaange- schopt hadden, wachtten we nog Het was natuurlijk ook een moeilijke zaak. Moet men zijn zuur gespaarde centen (die we tenslotte jarenlang niet hebben gehad) nu tegen een plan aangooien, dat door alle tegenstrijdige wegenplannings- besluiten eigenlijk ieder moment zowel letterlijk als figuurlijk doorkruist kan worden Dat is natuurlijk, om met onze filosofische melkboer te spreken: een kwestie van ja en nee. En je kan natuurlijk nog jaren over het 'nee' blijven doorpraten en het geld op zak houden, (de wegenplannen staken tenslotte al vóór 1940 voor het eerst de giftige kop op), maar dan krijg je ook nooit een eigen home, waar niet de hele goegemeente je pilsjes zit te tellen, wanneer het tenminste niet door je jeugd met de grond gelijk gemaakt wordt (Pingshotavond heette dat vroeger). Maar om kort te gaan (wij beseffen, dat dit van ons wat vreemd klinkt) Bijleveld, Kroon, Richelmann en van Schouwenburg hakten de knoop door, hielden financieel het huis bij het schuurtje. En wij zijn blij met het schuurtje De opening van ons nieuwe etablissement ging toevallig gepaard met een machtsovername van het buffet, daar de familie Schaafsma het welletjes vond en opgevolgd werd door de familie Engel, waar mee wij het inmiddels ook best kunnen vinden. Vanzelfsprekend vatte de nieuwe penningmeester deze unieke gelegenheid aan ons de duimschroeven wat nauwer aan te draaien, doch het moet gezegd worden: Hij doet dit op hoogst charmante en sluwe wijze. Teneinde de leden duidelijk te maken in welk een deplorabele financiële positie de H.F.C. zich namelijk bevindt, bedient hij zich van de door Mao zo populair gemaakte muurkranten. Hierop schildert hij het redelijke resultaat van het afgelopen jaar aan de linkerzijde, terwijl de rechterzijde een prognose van het komende jaar geeft, waarvoor slechts twee remedies zijn: onmiddellijke opheffing der H.F.C. of contributieverhoging. Een totaal onvoorbereide ledenvergadering was hierdoor zo geschokt, dat het er een moment naar uitzag, dat de vergadering meer wilde betalen dan Dick Bijl vroeg. Een unicum mogen wij wel zeggen En daarom willen wij besluiten met de slotwoorden van de secretaris Wij hebben daarom recht op steun en medewerking van de gehele vereniging. Zonder die steun en die medewerking kan geen bestuur, kan geen commissie de opgedragen taken vervullen. 92

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 96