HENNY WIJKHUIZENvele jaren grote rol LEO JONKER: speciale stijl Volgens de statistieken heeft Henny als voetballer zeker zijn sporen wel verdiend bij H.F.C., want in het seizoen 19531954 speelde hij als jochie zijn eerste wedstrijd voor H.F.C. I en zijn laatste wedstrijd in het afgelopen seizoen. Gedurende deze periode speelde hij liefst 220 compe titie-wedstrijden, hetgeen er nog meer hadden kunnen zijn indien hij niet regelmatig door blessures geplaagd was geweest. Daarom propageerde hij zelf steeds een plaats als half omdat hij vond dat hij op deze plaats eventuele blessures het beste kon vermijden. Persoonlijk heb ik echter zijn beste plaats als links-back gevonden, omdat hij op deze plaats door zijn kalmte en tactisch inzicht de achterhoede de nodige rust verschafte. Overigens is Henny altijd een merkwaardige verschijning bij ons ge weest. Altijd als laatste het veld op, het liefst met zijn handen in zijn zakken. Hij is nog één van de weinigen die een voetbalbroek met zakken heeft, en maakte op een buitenstaander daardoor een nonchalante en weinig geïnteresseerde indruk, doch de werkelijkheid was dat hij atlijd bijzonder fel was. Vond zelf dat hij de bal bijzonder goed plaatste, waarover zijn mede spelers vaak met hem van mening verschilden. De huidige ere-voorzitter, die destijds leider van het eerste was, gaf dan ook altijd voor de wedstrijd in de kleedkamer aan Henny de instructie: 'mik vandaag maar weer op de tegenpartij, dan komt de bal wel goed terecht'. Hoogtepunt in zijn voetbal-loopbaan is het seizoen 19581959 geweest waarin H.F.C., niet in de laatste plaats door Henny, promoveerde van de tweede naar de eerste klasse. Henny is derhalve een figuur geweest die vele jaren een grote rol gespeeld heeft en aan wie H.F.C. zeer veel te danken heeft. c. d. N. Bij de korte beschrijving in het vorige jubileumboek zijn wij uitge gaan van de gedachte aan een afscheid van Leo Jonker's werkzaam heden voor onze club. Het was voor de H.F.C. echter een gelukkige omstandigheid, dat Leo na zijn terugkeer uit het Verre Oosten zijn onverminderde belangstelling voor de club kon waarmaken. Hij nam gedurende een flink aantal jaren wederom in het Bestuur zitting en kreeg de opperste leiding over onze grote Jeugdorganisatie toever trouwd. Hij deed dat op bescheiden wijze met een dermate succes, dat hij bij zijn afscheid uit die functie in de rij der leden van ver dienste werd opgenomen. Ondanks zijn dagelijkse werkzaamheden in Zeist heeft Leo ook na dien nog veel werk verzet, zoals b.v. voor 'De Kleine H.F.C.-er'. Als jeugd-'hulp' bij diverse gelegenheden kan men nog steeds op hem rekenen, voor welke taak men hem ook vraagt. In de laatste jaren heeft hij zich ook nog tot 'goed huisvader' der zaterdagmiddagvete ranen ontwikkeld. Deze functie vervult hij in zijn speciale stijl tot groot genoegen van zijn teamgenoten en onze al-oude tegenstanders. Ook daarmee draagt hij een stukje good-wi'.l voor de H.F.C. bij. H.T. 93

Jubileumboeken HFC | 1969 | | pagina 97